banner

İZÜ’nün ilk şampiyonluk kupası Erkek Voleybol Takımı’ndan
İzmir Üniversitesi Erkek Voleybol takımı Üniversitelerarası Spor Federasyonu Voleybol 2. Lig müsabakalarında şampiyon oldu ve 1. Lig’e yükselmeye hak kazandı.

İzmir Üniversitesi Erkek Voleyboıl TakımıÇanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan Üniversitelerarası Spor Federasyonu Voleybol 2. Lig Müsabakaları, İzmir Üniversiteli voleybolcuların başarıları ile renklendi. İzmir Üniversitesi Erkek Voleybol takımı turnuvada şampiyonluk kupasını kaldırırken bayan takımı ise turnuvayı dördüncü olarak tamamladı. Erkek Voleybol Takımını başarısı nedeni ile tebrik eden ve eşofman hediye eden İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, “Akademik başarıları kadar sportif başarıları ile de bizim için gurur kaynağı olan öğrencilerimizi kutluyorum. Üniversitemize ilk sportif şampiyonluğu getiren öğrencilerimizin gelecek yıl üniversitemizi 1. Lig’de başarı ile temsil edeceğine inanıyorum ” dedi. Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Onur Dabbağ’ın, “Takım arkadaşlarımla ortak düşüncemiz, şampiyon olmadan İzmir’e dönmemekti. Bunu başarmış olmaktan çok mutluyuz” dedi ve kupayı Rektör Erciyeş’e takdim etti.
 

Motivasyon kaynağı oldu

Erkeklerde Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’ni 3-2, Deniz Astsubay Meslek Okulu ve Namık Kemal Üniversitesi’ni 3-0’lik setler ile mağlup eden İzmir Üniversitesi, 5 takımlı 2. Lig grup maçlarında şampiyonluğu Osmangazi Üniversitesi’ni 3-1 mağlup ederek elde etti. Turnuvayı dördüncü olarak tamamlayan Bayan Voleybol Takımı ise Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi’ne karşı mücadele etti. Öğrencilerin taleplerinin Mütevelli Heyeti için her zaman önemli olduğunu ifade eden İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Selim Doğanata, “Öğrencilerimizi ve tüm öğrenci kulüplerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizin akademik eğitimleri kadar sosyal aktiviteler içinde de olmasını istiyoruz. Sürpriz olan başarınız bizler için de diğer öğrenci arkadaşlarınız için de önemli motivasyon kaynağı oldu” dedi.
 

15 günde hazırlandılar

Turnuvada Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bulunan üniversitelerin de mücadele ettiğini hatırlatan Sağlık Kültür Spor İşleri Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Çınarlı, “Voleybol takımımızda bulunan öğrencilerimizin bir kısmı Mühendislik Fakültesinde, bir kısmı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, bir kısmı da Fen-Edebiyat Fakültesinde eğitim alıyor. Ancak bireysel anlamda farklı liglerde sürdürdükleri spor hayatları üniversitemize şampiyonluğu getirdi. Turnuvadan sadece 15 gün önce birlikte antrenman yapmaya başlayan öğrencilerimizin başarısı bizler için büyük mutluluk” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.