banner

Deplasmanlı ligler Üniversite Sporları'ndan alındı
Deplasmanlı ligler Üniversite Sporları Federasyonu'ndan alındı ve ilgili federasyonlara dağıtıldı.

Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bize bağlı olarak düzenlenen üniversiteler arası voleybol, basketbol, hentbol ve masa tenisi deplasmanlı ligleri ilgili federasyonlara dağıtıldı'' dedi.

Gruplarda süper, birinci, ikinci ve üçüncü liglerin devam ettiğine işaret eden Tamer, ''Gruplar halinde yaptığımız aktiviteler devam ediyor, sadece deplasmanlı ligler bizden alındı. Geçen yıl korumalı futbol ve salon futbolu liglerini başlatmıştık. Onlar devam ediyor, ama diğer 4 branşta deplasmanlı ligleri artık ilgili federasyonlar düzenleyecek'' diye konuştu.

Tamer, uygulamanın nedeniyle ilgili bir fikri olmadığını ifade ederek, kendi federasyonları ile ilgili bir sıkıntı olmadığını, Spor Genel Müdürlüğü'nün böyle uygun gördüğünü söyledi.

Henüz bütçelerinin belli olmadığını belirten Tamer, üniversitelerde final zamanı olduğunu ve bu nedenle organizasyonlara bir süre ara verildiğini sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.