banner
banner

Dünyaca ünlü GESS serisinin Türkiye’deki ilk buluşması 19 Ekim’de
Dersliklerde verilen eğitimin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ve bugüne kadar yüzlerce ülkeden binlerce eğitim uzmanını buluşturan dünyanın ünlü GESS Konferans ve Fuarları’nın Türkiye ayağı, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle, WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek…

gess_turkeyEğitim alanındaki yerel ve global firmaların en yeni ürünlerini sergilediği, uluslararası isimlerce, eğitim çalışanlarının yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak sunumlar düzenlendiği ve uygulamalı atölye çalışmalarıyla tüm dünyadan eğitimcilerin bir araya geldiği ünlü GESS Fuar ve Konferansları serisi Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra Türkiye’de ilk kez 19 Ekim 2017 Perşembe günü WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor. Tüm öğretmenler, okul müdürleri, müdür yardımcıları, eğitim kurumlarının satın alma ve idari işler departman yöneticileri ile özel okul gruplarının sahipleri tarafından mutlaka takip edilmesi gereken bir etkinlik olarak öne çıkan GESS Turkey, Tarsus İFO tarafından F&E Group işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Anasınıfından yükseköğretime kadar eğitimin her aşamasında görev yapan profesyonellere, kendi alanlarındaki tüm yenilikleri ve ürünleri bir arada sunan GESS Turkey 2017’nin standlarında; çevrimiçi eğitim çözümleri, öğretmen ve öğrenciler için okul yönetim yazılımları, eğitici robotlar, hayal gücünü gerçeğe dönüştüren 3D yazıcılar, multimedya teknolojileri, eğitim ve oyun alanlarına yönelik ekipmanlar, mesleki eğitim kaynakları, sanal gerçeklik teknolojileri, kodlama, eğitici oyun ve oyuncaklar ile okul kıyafetleri gibi çok çeşitli ürünler bir arada sergilenecek.

Uluslararası uzmanlardan, eğitimcilere ilham veren sunumlar GESS Turkey’de!
Fuarla eş zamanlı gerçekleştirilen, içeriği GESS’in global eğitim pazarındaki 11 yıllık deneyimiyle hazırlanan ve uluslararası uzmanların konuşmacı olarak yer aldığı ücretsiz konferans programı kapsamında; Uluslararası Eğitimde Teknoloji Topluluğu -ISTE- Uluslararası Danışmanı Tony Bradenburg, dünyaca ünlü eğitim kurumlarında ders veren, NLP Uygulayıcısı Uzman ve Eğitimci, konuşmacı ve yazar David Hodgson, JESS Dubai (Jumairah English Speaking School) dijital öğrenme ve inovasyon başkanı Steve Bambury ile Lifeshare kurucusu ve ülkesi Yunanistan Eğitim Bakanlığından ödüllü bir isim olan Xenia Giannaki, Türk eğitim sektörüne ilham veren sunumlar gerçekleştirecek. Ayrıca etkinliğin içeriğinde, eğitimcilerin edindikleri pratik öğretme metotlarını sınıflarına hemen taşıyıp uygulayabilecekleri biçimde kurgulanan özel oturumlar da yer alacak.

Özel okullardaki öğretmenlerin eğitimine yönelik sektör büyüklüğü 60 milyon dolara ulaşacak!
Ulusal İstatistik Raporu’nun 2016 rakamlarına göre Türkiye genelinde yaklaşık 1,2 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve 134 bin öğretmenin istihdam edildiği özel okul sayısı yüzde 40 büyüme ile 10.525’e ulaştı. Bu gelişmede, eğitime erişimi arttırmayı ve kalite standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu teşviklerin de çok önemli etkisi oldu. Bununla birlikte Türkiye’de özel eğitim sektöründe beklenen büyüme, öğretmenlere ve öğretmenlerin eğitilmesine yönelik ihtiyaç ve talepleri de beraberinde getirdi. Uzmanların Finlandiya, Kanada ve ABD gibi geleneksel eğitimin öncüleri olan ülkelerdeki özel eğitim paydaşlarını, Türkiye’de yeni iş fırsatlarını keşfetmeye teşvik ettiği bir dönemde, öğretmenlerin eğitilmesine yönelik sektörün ülkemizde 60 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Öğretmenlerin eğitilmesi konusu da GESS Turkey’de ele alınacak.

Matt Thompson; “Türkiye’de, yeni öğretmenlere ve onların eğitimine yönelik yatırım talebi sürekli artıyor”
GESS Fuarları Proje Direktörü Matt Thompson’ın açıklaması da Türkiye’deki öğretmenlerin eğitimine yönelik pazarın büyümesini sürdüreceğini ortaya koyuyor. Thompson’a göre; “Özel okullardaki öğretmen ve öğrenci oranındaki farklılıktan ötürü, çeşitli paydaşların buralardaki eğitimin büyümesi ve kalitesinin artması için yeni öğretmenlere ve onların eğitimine daha fazla yatırım yapılması yönündeki talepleri artmış durumda.”
19-21 Ekim 2017 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezinde eğitim alanında dünya çapında fark yaratanları buluşturacak olan GESS Turkey Fuar ve Konferansları etkinliğini ücretsiz takip etmek isteyenler, www.gess-turkey.com adresi üzerinden online davetiyelerini alabilirler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.