banner

Eğitim yasa teklifi 2 hafta genel kurula gelmeyecek
Başbakan Erdoğan grup toplantısında konuşuyor…
basbakan_erdoganİmam Hatiplerin, meslek liselerinin önünü kesmek için kesintisiz eğitimi savundular. Zenginin çocuğu zengin olsun, kapıcının çocuğu kapıcı kalsın diye bunları yaptılar. Engelleri aşıp üniversite önlerine gelenler. İkna odalarında işkencelere mazur kaldılar. Çobanlıktan Cumhurbaşkanlığı'na kadar yükselenler bile Başörtüsü ile üniversiteye gelenler gitsin Suudi Arabistan'da okusun diyecek kadar bunlara benzedi. CHP ne yaparsa yapsın milletin dediği olacaktır.
CHP'nin bu ülkeyi 1940 lara götürme sevdasına bu millet asla ve asla izin vermeyecektir. Lütfen bunu iyi dinleyin. Milletime sesleniyorum: Komisyon ve alt komisyom yasa teklifini 91 saat 41 dakika görüştü, 342 konuşma yapıldı. AK Parti 22 konuşma yaptı. 30'unu CHP yaptı, 15'i de MHP tarafından yapıldı. Kalbi olduğu söylenen vekil 12 saat aralıksız konuştu. İmam Hatipleri sizlere açtırmayacağızdan başka da bir şey söylemediler.

Yönetimden çok MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. MHP, kendi tabanının istek ve arzularına gözardı ederek CHP'ye vagon olmuştur. 28 Şubat ile bağını koparmayı elinin tersiyle itmiştir.

Eğitim yasa teklifi 2 hafta genel kurula gelmeyecek. Okul öncesi zorunlu olsun. Siz mezradaki aileye bunu nasıl yapacaklar? Taşımalı sistemi kurduk. Okul öncesi eğitimi yüzde 11'den yüzde 43'e getirdik.

Eğitimin önünü açmanın gayreti içindeyiz. İlla bir dindar olması için dayatmayacak. Kalıptan insan geçirecek halimiz yok. Avrupa'da bir çok liseler var. Herkes nereye isterse oraya gider. Dindar olandan çağdaş nesil olamaz mı? Bunların çağdaşlık ölçüsü başörtüsü ile geleni üniversite kapısından almamaktır.

Bazı okullarda soba yanmıyormuş bunları söylüyolar, en modern evlerde bile arızalar olur. Böyle şeyleri siyaset malzemesi yapmanın hiçbir anlamı inanın yok. 60 ayla 72 ay arasında zorunlu eğitim süreci başlıyor. Türkiye'de malesef eğitim zaafa uğratılmıştır. Türkiye'de bugüne kadar öğretim verilmiştir. Bundan sonra Eğitim-öğretim olacaktır. Biz kapı kapı dolaşıp 75 milyonu dindar nesil yapmak için uğraşmayacağız. Bu bizim arzumuzdur söyleriz sadece.

Türkiye'deki yabancı okullar seni neden rahatsız etmiyor? Beni de etmiyor. Geldiğimizden beri kime ne zaman müdahale ettik biz. Herkes istediğini okur istediği alana yönlenir. Dünyadaki bu yarışta kendi insanımızı ön plana çıkarmak için bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Dİndar olan çağdş olamaz mı? Bunların çağdaşlık ölçüsü başörtüsü ile üniversiteye geleni kapıdan geri çevirmektir.

Üç çocuk istememizden CHP rahatsız olmuş. Almanya ciddi teşvikler veriyor. Putin seçim kampanyasında kullandı. İnsana saygı burada başlıyor. AK Parti'yi gönül verenler en az üç tane yapmaya devam etsinler. Bu bir kanun mudur? Başbakan'ın bir tavsiyesidir. İnşallah ekonomik olarak daha iyi olalım daha fazlasını isteyelim.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.