banner

MEB’den atama açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarında her yıl hangi branşlara ihtiyaç duyulduğunun açıkça ilan edildiğini ve bu atamalarda, hangi alanlarda kaç öğretmen atanacağı ve kimlerin atanma şartlarına haiz olduğunun belirtildiğini bildirdi.

Bakanlığın Basın Müşavirliğinden bazı medya organlarında yer alan ''Kur'an Dersleri İçin 10 Bin İlahiyat Mezununa Kadro'' haberlerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili herhangi bir açıklaması olmamıştır. Bu haberler Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklı değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl öğretmen atamalarında hangi branşlara ihtiyaç duyduğunu açıkça ilan etmektedir. Bu atamalarda, hangi alanlarda kaç öğretmen atanacağı ve kimlerin atanma şartlarına haiz olduğu da belirtilmektedir.

Dolayısıyla, Bakanlık tarafından resmi bir açıklama yapılmadan konuyla ilgili çıkabilecek her türlü spekülatif açıklamalar veya haberler ihtiyatla karşılanmalıdır.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.