banner

MEB’den yazılı savunma istendi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) genelgesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle aralarında bazı öğrencilerin de bulunduğu 7 kişi ayrı ayrı Danıştay'da dava açtı.

Davaya bakan Danıştay'ın ilgili dairesi, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan savunma istedi. Bakanlığın bazı davalarla ilgili savunmasını gönderdiği öğrenildi.

Açılan davalarla ilgili MEB'in savunmalarının tümü geldikten sonra ilgili daire yürütmenin durdurulması istemini karara bağlayacak.

Bakanlığın Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı konulu genelgesinde, Başkent dışındaki il ve ilçelerde Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği'nde yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelik arz eden gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesi belirtiliyor.

Bu kapsamda il ve ilçe kutlama komiteleri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak, çalışmaların yönetmelik hükümleri uyarınca yürütülmesi de isteniyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.