banner

Dinçer’in koltuğuna oturan 'Küçük Bakan’ müjdeyi verdi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in makamına Altındağ Atatürk İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Dilan Özdemir oturdu. Dilani, tüm öğretmenleri atayacaklarını söyledi.

ömer dinçer 23 nisanBakan Dinçer, etkinlikler kapsamında çeşitli yerlerden gelen on öğrenciyi makamında kabul etti. Çocukları makamında tek tek öperek karşılayan Dinçer, takım elbiseli bir öğrenciye ''Çok resmi giyinmişsin. Siyasetçi mi olacaksın'' diye sordu. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Dinçer, daha sonra makam koltuğunu Dilan Özdemir'e bıraktı. Bakan Dinçer'in koltuğuna oturan Dilan, kendisine verilen imkandan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakanlık koltuğunda oturduğu için kendisini ev sahibi olarak gördüğünü belirten Özdemir, ''Bu koltuğun değil, tüm Türk çocuklarıyla bu bayramın asıl sahibiyim. Bundan dolayı kendimi çok mutlu ve gururlu hissediyorum. Bu gururu bana yaşatan ulu önder Atatürk'e teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunarım'' dedi.

Ailesi ve öğretmenine de teşekkür eden Özdemir, şunları söyledi: ''Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e onun izinde ve ilkeleri doğrultusunda her alandaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş düşünceli gençler olacağımıza kendim ve tüm Türk çocukları adına söz veriyorum. Sevgili Atam; bize bıraktığın emanet emin ellerde hiç merak etme. Kara tahtanın başında bıraktığın çocukların tablet bilgisayarla eğitim görüyor. Rahat ve huzur içinde yat.''

‘Bize bir talimatınız var mı’

Milli Eğitim Bakanı Dinçer'in, ''Sayın Bakanım bize bir talimatınız var mı? Ankara ile ilgili talimatınızı valimize, milli eğitimle ilgili talimatınızı müsteşarımıza söyleyebilirsiniz'' demesi üzerine Dilan, Bakan Dinçer'i okuluna davet ederek, okulunun eksiklerinin giderilmesi konusunda yardım istedi.

Talebine Dinçer'den olumlu yanıt alan Dilan Özdemir daha sonra gazetecilere ''Soru varsa alabilirim'' dedi. Bunun üzerine Bakan Dinçer ''Çok cesur. Ben şimdiye kadar böyle açıkça 'Sorunuz var mı arkadaşlar' diyemedim'' şeklinde espri yaptı.

‘Bütün öğretmenlerimizin atanmasını istiyoruz’

Bir gazetecinin öğretmen atamaları ve atanması planlanan öğretmen sayısına ilişkin sorusu üzerine Dilan Özdemir, ''Öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde eğitim öğretim vermesi için atamalarına başlayacağız. Bütün öğretmenlerimizin atanmasını istediğimiz için bununla ilgili genel bir rakam yok'' yanıtını verdi.

Bu yanıt üzerine Bakan Dinçer, ''Benden daha siyasetçi de olduğu açık'' diye konuştu.

Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran yasaya ilişkin soru üzerine Özdemir, ''Meclis'in genel yorumudur. Onun üzerine fazla konuşmaya gerek yok. Daha uygulamalara başlamadı'' dedi.

Aynı konudaki başka sorular üzerine de Özdemir, ''Bu konuyla ilgili bugün fazla konuşmaya gerek yok'' yanıtını verdi.

FATİH Projesine ilişkin bir soru üzerine ise Dilan Özdemir, ''Bu proje okulumuza daha gelmedi ama en az 4 yıl içinde bütün okullara tablet bilgisayar dağıtılacak'' dedi.

‘Ben şimdi size ne cevap vereceğim bakanımın yanında’

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise gazetecilerin soru sormak istemesine üzerine ''Burada iki bakana soru olmaz. Bir tanesine sordunuz. Ben şimdi size ne cevap vereceğim bakanımın yanında-'' dedi.

Bir gazetecinin eş durumu tayinlerinin kaldırıldığına ilişkin sorusu üzerine Bakan Dinçer, ''Eş durumundan tayini kaldırmadık'' dedi.

Özür grubu tayinlerinin Aralık ayında yapıldığını hatırlatan Dinçer, bu atamaları bundan sonra yılda bir defa yapmayı planladıklarını da kaydetti.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve Bakanlık Müsteşarı Emin Zararsız'ın da katıldığı törenin sonunda Bakan Dinçer, ziyarete gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.