banner

İnce’den hükümete ÖSYM eleştirisi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ÖSYM'nin, uygulayıcı kurum olarak kılavuz değişikliğiyle kanunu uyguladığını belirterek, ''Ortada bir haksızlık varsa bu haksızlığın sorumlusu ÖSYM değil AKP'dir'' dedi.

ince'den AKP'ye ösym eleştirisiİnce, ÖSYM'nin sınav kılavuzunda yaptığı değişiklikle ilgili yazılı açıklama yaptı.

ÖSYM'nin sınava iki hafta kala kılavuzda değişiklik yapmasının, 30 Mart 2012'de çıkarılan İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun'un gereği olduğunu belirten İnce, CHP olarak bu kanunun tüm maddelerinin yanlış olduğunu anlatmaya çalıştıklarını belirtti.

''Bu konuda vatandaşları duyarlı olmaya, çocuklar üzerinde oynanan oyuna karşı tepki vermeye çağırdıklarını'' ifade eden İnce, şunları kaydetti:

''Bizim bu çabamıza bir çok duyarlı veli ve eğitim örgütleri destek verdi. Ancak bu destek AKP'nin zorbalıkla bu kanunu Meclis'ten geçirmesine engel olmadı. Kanun uygulandıkça, yurttaşlarımız sorunlarla karşılaştıkça CHP'nin bu mücadelesini daha iyi anlamaktadır. Ancak öğrenci ve veliler, tepkilerini ÖSYM'ye göstererek yanlış adrese tepki vermektedirler. Bu tepkinin adresi AKP'dir. Kanun, AKP'nin Meclis'teki çoğunluk zorbalığının, Anayasa Mahkemesi onaylı organizasyonuyla yürürlüğe girmiştir. ÖSYM uygulayıcı kurum olarak kılavuz değişikliği ile kanunu uygulamaktadır. Dolayısıyla ortada bir haksızlık varsa bu haksızlığın sorumlusu ÖSYM değil AKP'dir.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.