banner

Kapatılan köy okullarına '4+4+4' müjdesi
İlköğretimdeki öğrenci sayısını arttırması beklenen ''4+4+4'' eğitim sistemi, yetersiz öğrenci mevcudu nedeniyle kapatılan köy okullarının açılmasını gündeme getirdi.

Kapatılan köy okullarına Kamuoyunda ''4+4+4'' olarak bilinen yeni eğitim sisteminin ilkokuldaki öğrenci sayısını arttırması beklentisi, öğrenci mevcudu yetersizliği nedeniyle kapatılan köy okullarının yeniden açılmasını gündeme getirdi. Yeni sisteme ilişkin okul planlaması İl Milli Eğitim Müdürlükleri yapmaya başladı. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, 26 köy okulunun yeniden açılmasını kararlaştırdı.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, 2012-2013 yılından itibaren hayata geçecek yeni sisteme yönelik hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Okul planlamalarını 4 şekilde yaptıklarını anlatan Bardakcı, birbirine yakın, aynı kayıt bölgesindeki okulları ilkokul ve ortaokul olarak planladıklarını, aynı bahçe içinde birkaç bloklu okullarda ise blokları ilkokul ve ortaokul olarak ayırdıklarını kaydetti. Bardakcı, bölgesinde tek olan başka bir okulla öğrenci paylaşımı yapamayacak okulları sabahçı-öğlenci olacak şekilde ilkokul ve ortaokul olarak planladıklarını ifade ederek, ''Okula başlama yaşıyla ilgili de düzenleme yapılan yeni sistemle, ilkokulda öğrenci sayısında artış olacağından, kapatılan 26 köy okulunu tekrar açacağız'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.