banner

Bu kalem 170 bin Lira
Altın ve pırlanta kullanılarak sadece 10 adet üretilen ve tanesi 60 bin sterlin (171 bin lira) olan dolma kalemlerden ilki Londra'da satışa sunuldu.

Almanya'da ''Yılın Kalemi 2012 Diamond Edition'' adıyla sadece 10 adetle sınırlı üretilen pırlanta kaplı, piston tipi dolma kalemler, meraklıları için görücüye çıkmaya başladı.

El yapımı mücevherler içeren bu özel kalemin üzerinde 58'i pırlanta olmak üzere toplam 60 değerli taş bulunuyor. Taşların toplam ağırlığı 4,6 karata ulaşıyor.

Bataklık meşesinin kusursuz yapısına sahip kalemin gövdesi için tek tek seçilmiş ahşap bloklar, katı altın ile kaplandı. Kapak ve gövdenin ucuna yerleştirilmiş güneş parlaklığındaki iki Brezilya Madeira sitrini ise en yüksek kalitedeki el yapımı pırlantalarla taçlandı. 18 ayar katı altın gövde içerisine yerleştirilen 10 kalemden her biri birbirinden farklı ve benzersiz birer eser olarak lüks geleneksel kalite meraklılarına sunuluyor.

Yetkililer, kalemlerden birinin de Türkiye'de satışa sunulacağını belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.