banner

Eğitim kooperatifleri kurulmalı
Eğitim kooperatiflerine ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kooperatiflerle ekonominin her sektöründe alternatif çözümler sunmaya devam ettiklerini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YazıcıKooperatiflerin artık eğitim sektöründe de bir ihtiyaca cevap verdiğini belirten Yazıcı, bu sektörün ihtiyacı olan yeni açılımları kooperatif girişim modeli ile halkın hizmetine sunduklarını ifade etti.

Bakan Yazıcı, kooperatiflerin pek çok ülkenin ekonomik, sosyal ve politik amaçlarına ulaşmasında önemli katkıları olduğu gibi ülkelerin eğitim alanındaki sorunlarına da çözüm sağladığını bildirdi.

Yeni eğitim sisteminin sorunlarının aşılmasında kooperatif ortaklık modelinden daha etkin yararlanılması gerektiğini düşündüğünü dile getiren Yazıcı, ''Bunun için vatandaşlarımızı kooperatif ortaklık modeli çerçevesinde eğitim kooperatifi kurmaya davet ediyorum'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.