banner

Binlerce veliyi kaygılandıran soru?
Okul servislerinin denetimleri gerektiği gibi yapılıyor mu?

Tüketici Yararına Araştırma Derneği (TÜYADER), okul servislerindeki sorunların denetimsizlikten kaynaklandığını bildirdi.

 Okul servislerinin denetimleri gerektiği gibi yapılıyor mu? 2012-2013 eğitim-öğretim yılı başlamadan okul servisleriyle ilgili tartışmalarda gün yüzüne çıkmaya başladı. TÜYADER'den yapılan yazılı açıklamada, ailelerin çocuklarını okula kaydettikten sonra onları emanet ettikleri servisleri hiç incelemediğini öne sürerek, okul yönetimlerinin öğrenci servislerinin şartlarını belirlemesi gerektiği kaydedildi.

TÜYADER'in bu konuya dikkati çekmek istediği ifade edilen açıklamada, çözüm önerileri şöyle sıralandı:

''Öğrenci servis taşımacılığı yapacak firma bağımsız bir denetleme kuruluşu tarafından denetlenmeli ve sertifikalanmalıdır. Bu denetlemeler sertifika alındıktan sonrada devam etmelidir. Sertifikasyon denetimindeki firmalar Kalite Yönetimi, Ürün Hizmet Yönetimi, Personel Yönetimi, Çevresel ve Temizlik Yönetimi başlıkları altında kontrol listeleri oluşturularak incelenmelidir.''

Velilere de çağrıda bulunulan açıklamada, ''Geleceğimizi çocuklarımızı emanet ettiğimiz servis araçlarını bizlerde kontrol edelim. İyi olanlar bu işi yapsınlar. Kaliteli güvenli işini iyi yapan firmaların çoğalmasını sağlayalım ki geleceğimiz olan çocuklarımızı rahatlıkla emanet edebilelim'' ifadesi kullanıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.