banner

Milli eğitimden, 'merdiven altı' simitlerle mücadeleye tam destek




Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, eğitim öğretime sayılı günler kala öğrencilerin sağlığını hiçe sayan 'merdiven altı' simit ve unlu madde imalatçılarına karşı mücadeleye destek verdi.

simitBursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Odası Başkanı Erdal Pınar, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ı ziyaret etti. Pınar, Atilla Gülsar'dan destek istedi. Gülsar konu hakkında ellerinden gelen desteği vereceklerini aktardı.

Öğrenci sağlığının her şeyden önce geldiğini belirten Atilla Gülsar, "Çocuklarımızın bilinçli tüketici olarak yetişmesi gelecekte daha sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkı sağlayacaktır." dedi.

Sağlıklı nesillerin ülke geleceğinde önemli rol üstleneceğine işaret eden Gülsar, "Merdiven altı diye tabir edilen yerlerde kayıt dışı üretim yapılarak piyasaya sürülen ürünler öğrencilerimizin sağlığını tehdit ediyor. Bu konuda kantinlerimizin denetimleri ilgili mevzuat çerçevesinde sürekli olarak yapılıyor. Bizler de üzerimize düşen görevi yapmaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Okul kantinlerinde satılan simit, poğaça ve börek gibi unlu mamullerin tüketiminde dikkatli olunması gerektiğini belirten Erdal Pınar ise "2012-2013 eğitim-öğretim yılı öncesinde unlu mamüllerin tüketimi konusunda bilinçli davranılması gerektiğini düşünüyoruz. Okul kantinlerimizde satılan unlu mamüllerin odamıza kayıtlı, işletme kayıt belgesi ve ruhsatı olan hijyen kurallarına uyarak üretim yapan firmalarımızdan temin edilmesini arzu ediyoruz. Bu konuda yetkili kurumlarımız tarafından denetimler arttırılacak." şeklinde konuştu.

(zaman)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.