banner

Kadınlar ‘cam tavanları’ kıracak
Kadınlara, üst yönetime gelmelerine engel olarak algılanan ‘cam tavan sendromunun’ aşılması için kılavuzluk ve koçluk eğitimi verilecek.

Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği'nin (ANGİKAD) UNDP işbirliğiyle düzenlediği ''Özel Sektör ve Kamu İşletmelerinin Üst Yönetiminde Kadın Temsili'' konulu uluslararası çalışma toplantısının taslak değerlendirme raporu hazırlandı.

Raporla, kadınların kamu ve özel sektörlerde üst yönetimlerde görev yapmalarını sağlamaya yönelik birtakım çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Kadınların üst düzeyde temsilinin sağlanmasına yönelik kılavuzluk ve koçluk eğitimi verilmesi tavsiye edilen raporda, başarılı rol modellerinin de kamuya duyurulmasının kadınları teşvik edeceği belirtildi.

Raporda, ''Kadınların erkek bakış açılı tuzaklardan etkilenmemelerini sağlamak ve daha fazla girişimci olmalarına yönelik onları teşvik etmek gerekir'' ifadelerine yer verildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.