banner

Köy okullarının eksiklerini tamamlayacaklar
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Teknoloji Kulübü'nün köy okullarının onarımı ve laboratuvar kurulması için başlattığı kampanyaya destek olmak amacıyla sanatçı Hadise konser verecek.

koy okuluSDÜ Teknoloji Kulübü Başkanı Ferdi Alakuş, AA muhabirinine yaptığı açıklamada, 12 bin üyeye sahip SDÜ Teknoloji Kulübü'nün üniversitenin en büyük kulüplerinden biri olduğunu söyledi.

Kulübün bu seneye kadar genellikle teknik anlamda çalışmalar yaptığını, bu yıl ise öğrencilerin sosyal anlamda gelişimlerini sağlamak için çalışmalar yapmaya başladıklarını anlatan Alakuş, ''Kırsal kesimden gelen arkadaşlarımızın bazı konularda yetersiz olduğunu gördük. Köy okullarının teknik bilgi anlamında yaşadığı dezavantajın önüne geçme ve öğrencilere sosyal sorumluluk kazandırmak adına 'Köy Okullarına Yardım Projesi' uygulamaya karar verdik'' dedi.

Bu kapsamda Erzurum ve Isparta'daki 1 ortaokul ile 4 ilkokulu pilot okul olarak seçtiklerini bildiren Alakuş, ''Köy okullarındaki arkadaşlarımızın bilgisayar görmeden büyük şehirlere geldiğini düşünün. Bu, sorun oluşturuyor. Herkesin eşit şartlarda eğitim alması taraftarıyız. Bu yüzden bu projeyi yapmaya karar verdik'' diye konuştu.

Projede seçtikleri okulların bilgisayar laboratuvarlarını bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin, elektrik tesisatlarını da elektrik mühendisliği öğrencilerinin kuracaklarına dikkati çeken Alakuş, bunun yanında okulların su tesisatı, ısınma sistemi ve boya gibi eksiklerini de gidereceklerini kaydetti.

Projeleri için 60 bin liralık bütçe gerektiğini belirten Alakuş, şunları söyledi:

''Bunu öğrenciler olarak kendimiz karşılayamazdık. Bu nedenle yardım konseri düzenlenmeye karar verdik. Konser için düşündüğümüz 5 sanatçı arasından Hadise'yi seçtik. Hadise'nin menajeri ile görüştük ve anlaştık. Konserin maliyeti 110 bin lira olacak. 20 bin civarında bilet bastırdık. Biletleri 10 liradan satacağız. Konserden 180 bin lira gelir elde etmeyi planlıyoruz. Konser 13 Aralık'ta, üniversitedeki 19 Mayıs Amfisi'nde gerçekleşecek.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.