banner

Başbakan Erdoğan ODTÜ Rektörü ile görüşecek
ODTÜ Rektörü Ahmet Acar, Başbakan Erdoğan’ın ziyareti sırasında kampüste yaşanan olaylarla ilgili bugün Erdoğan’la görüşecek. Acar’ın Başbakan Erdoğan’a ODTÜ’de yaşanan protestoyu detaylı bir şekilde anlatması bekleniyor

Hürriyet’e konuşan Rektör Acar, dün de Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile görüştüğünü belirterek, “Vali’ye o günkü olayların hepsini anlattım. Benim en büyük tepkim üniversiteyle alakası bulunmayan insanların, özellikle de üniversite içindeki kreşte bulunan 3-6 yaş arası çocukların gazdan etkilenmesiydi” dedi.

O SÖZLERİ DUYUNCA ARADI

Erdoğan’ın, “Siz nasıl öğretim üyesisiniz” sözleri üzerine hemen Erdoğan’ı aradığını belirten Acar, “Sanırım Sayın Başbakan yanlış bilgilendiriliyor. Olayların nasıl geliştiğini tek tek Başbakan’a anlatacağım. Ortada yanlış bilgiler var. Tepkim Başbakan’a değil. Ben bizzat kendisine bilgi vermek istiyorum” diye konuştu. Bugün saat 14.00’de Başbakanlık Resmi Konut’ta yapılacak görüşme Acar’ın talebi üzerine gerçekleşecek.

AKADEMİSYENLERE SERT TEPKİ

Başbakan Erdoğan, önceki gün sabah saatlerinde Başbakanlık Merkez Bina’da YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile bir araya gelmiş, ardından Tunus Başbakanı El-Cibali ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında ODTÜ’de yaşanan olaylarda eylemcilere destek veren akademisyenleri sert bir dille eleştirmişti. Erdoğan, “Eğer bir eleştiri gücünü şiddetten alıyorsa onu sahiplenen kim olursa olsun ben bir başbakan olarak onun karşısına dikilirim. Hiç kimse kalkıp bunları samimi havada bir protesto bir eylem olarak değerlendiremez. Bunu söyleyen profesörler, doçentler veya şu bu bana göre o mesleği bıraksınlar onlar aynen onlara katılmak suretiyle şiddetten gücünü alan kişiler olarak meydanlara düşsünler” eleştirisini getirmişti.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.