banner

Eğitime ara verilen iller
Hangi illerde okullar tatil edildi?

Yurdu etkisi altına alan kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği 10 ilde eğitime ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Muş, Hakkari, Ağrı, Kars, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Sivas, Malatya ve Tunceli'de eğitime 1 ila 2 gün ara verildi.

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde 1, Varto ilçesinde ise eğitime 2 gün ara verildi.

Ağrı il merkezi hariç köylerde 2 gün, Kars'ta 2 gün eğitime ara verilirken, Hakkari il merkezi ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde yarın için okullar tatil edildi.

Erzincan'da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bazı ilçelerde 1 gün, Erzincan Üniversitesi'nde ise 2 gün eğitime ara verildi.

Sivas'ın Divriği ve Kangal ilçelerinde 2, Malatya'nın Pütürge ilçesinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Bayburt il merkezi ve ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün okullar tatil edildi.

Gümüşhane'de de merkez ilçe başta olmak üzere Kelkit, Torul, Şiran ve Köse ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün eğitime ara verildi.

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle il merkezi ile Çemişgezek, Hozat, Mazgirt ve Nazımiye ilçelerinde eğitime 2 gün, Ovacık ve Pülümür'de 1 gün ara verildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.