banner

Minikler kendi masallarıyla büyüyecek
Konya'nın Beyşehir ilçesinde ilkokul 4. sınıf öğrencileri kendi yazdıkları masalları ''Bizden Size Masallar'' ismiyle kitaplaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Gazi İlkokulu 4-A sınıfının öğretmeni Hüseyin Aras, AA muhabirine yaptığı açıklamada, minik öğrencilerin yaşam hikayelerini ''Bizden Size Masallar'' ismiyle kitaplaştırdığını, öğrencilerin kitaplarında hayallerini, mutluluklarını ve hatıralarını kaleme aldığını söyledi.

Aras, insanların hayatlarında hatıraların çok değerli olduğunu ve onların hiçbir zaman eskimediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Özellikle de yaşanan ilk heyecanların hatıraları asla unutulmaz. Öğrencilerim, yaptığımız bu çalışma sayesinde yazdıklarını bazen mutlu bir tebessüm, bazen de yaşlı gözlerle hatırlayacaklardır. Çocuklarım başarıyı azimle, kararlılıkla sürekli kovalayacak. Gelecek; bu çocuklarımız gibi özü, sözü bir, inançlarına bağlı, vatansever nesillerin elinde şekillenecek. Verdiğimiz eğitimle öğrencilerimizin hayal dünyalarını, geleceğe bakış açılarını geliştirmeye çalışıyoruz. Geleceğin yazarlarını, bürokratlarını yetiştiriyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.