banner

Başbakan’dan ruhban okulu açıklaması
Başbakan Erdoğan, Heybeliada Ruhban Okulu açılabilir mi? sorusuna “ Neden olmasın” şeklinde cevap verdi

Yunanistan Başbakanı Samaras’la görüşmesinden sonra Atina’da cami kararının Yunan parlamentosundan geçtiğini belirten Erdoğan, “Kendisine ‘Siz yapmak zorunda değilsiniz. Biz de yapabiliriz’ dedik” ifadesini kullandı. Erdoğan Heybeliada Ruhban Okulu açılabilir mi? sorusuna “Neden olmasın” şeklinde cevap verdi. Öte yandan Samaras 5 Mart’ta Türkiye’ye geliyor.

Batı Trakya’daki sorunların Samaras ile değerlendirildiğini anlatan Erdoğan, ‘’Batı Trakya’daki sorunların yanında yine yetimhanenin bir çevre enstitüsü olarak yapılmasına yönelik değerlendirmemiz oldu. 5 Mart’ta Ankara’da üst düzeyli istişare konsey toplantısını yapacağız ve bu toplantıya kendileriyle de ‘öne sürdüğümüz bu başlıklar noktasında daha hazırlıklı olarak gelip, bunu neticeye bağlayalım’ şeklinde mutabakatımız oldu” dedi. Erdoğan, ‘’Heybeliada’da da bunu bekliyor musunuz’’ sorusuna ‘’Olabilir, niye olmasın’’ karşılığını verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.