banner

Başbakan Erdoğan adına vakıf kuruldu
Başbakan adına kurulan üniversitesite’den sonra şimdi de iş adamları, bakan ve bürokratlar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi için geliştirme vakıf kurdu.

Rize'deki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi için kurulan 'geliştirme vakfı'nda Abdurrahim Albayrak, Hayati Yazıcı, Bilal Erdoğan gibi isimler yer aldı.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre, işadamları, bakan ve bürokratlar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin geliştirmek için vakıf kurdu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı kurucuları arasında Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, işadamları Ali Bayramoğlu, Halit Dumankaya, Halim Mete, Cemil Kazancı, Şadan Kalkavan, Metin Kalkavan, Mehmet Nazif Günal gibi isimler yer aldı.

İkametgahın Rize olduğu vakfın mal varlığı da 53 bin lira olarak belirlendi. Resmi Gazete’de bugün yayınlanan ilana göre vakfın amacı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin şiarına uygun bir konuma en kısa sürede ulaşabilmesi ve eğitim alanında devletin kamu hizmeti yükünü azaltmak için hayırlı çalışmalarda bulunmak. Bu çerçevede üniversitenin fiziki ve teknolojik altyapısı ile eğitim, araştırma ve uygulama imkanlarının geliştirilmesine destek olunacak, akademik ve idari personelin ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü destek sağlanacak, başarılı öğrenciler ödüllendirilecek ve desteklenecek.

Kurucular şu isimlerden oluştu:

Abdulkadir Kart, Abdulkadir Konukoğlu, Abdürrahim Albayrak, Adnan Ertem, Ahmet Gür, Ahmet Yazgan, Bayram Ali Bayramoğlu, Ali Zeki Saruhan, Arif Yılmaz, Şaban Cemil Kazancı, Cengiz Kaptanoğlu, Çamur Ali Kopuz, Davut Dişli, Emrullah Turanlı, Hakan Gültekin, Halil Bakırcı, Halit Dumankaya, Halim Mete, Hamdi Topçu, Hamdi Safi, Harun Mertoğlu, Hasan Kemal Yardımcı, Hasan Karal, Hayati Yazıcı, Hayrettin Özaltın, Hüseyin Atılgan, İbrahim Er, İbrahim Ekşi, İbrahim Karaosmanoğlu, İmdat Sütlüoğlu, İsmail Kahraman, Köksal Toptan, Lüffi Çırakoğlu, Lütfullah Yılmaz, Mehmet Erdoğan, Mehmet Hasan Kosif, Mehmet Emin Erkan, Mehmet Nazif Günal, Mehmet Cengiz, Metin Kalkavan, Mustafa Karaman, Necmeddin Bilal Erdoğan, Niyazi Mete, Nusret Bayraktar, Nurullah Çakır, Osman Erkan, Rahmi Metin, Seyfullah Hacımüftüoğlu, Süleyman Karakan, Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Şadan Kalkavan, Şeref Yıldız, Tahsin Usta.

(radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.