banner

Bakan Çelik’ten Müzekart müjdesi!
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Müzekart'larla her bir müzeye iki kere giriş yapılabileceğini söyledi.

İş Bankası ve TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı'nın Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleşen iş birliği sonucunda, Maximum özellikli İş Bankası kredi kartının ''Müzekart'' özelliği kazanması dolayısıyla İş Kuleleri'nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, göreve geldikten sonra önüne koyulan ilk projenin bu olduğunu ve tam kafasındaki işlerin bir örneği olduğunu anlattı.

Genel olarak büyük şirketlerin ve bankaların sosyal sorumluluk projelerinin çok yeterli olmadığını anlatan Çelik, şirketlerin sosyal sorumluluk projeleri içerisinde ne kadar kültürel sorumluluk projesi olduğunu dikkatle takip edeceklerini vurguladı.

Herkesin hatırladığı İş Bankası kumbaralarına da değinen Çelik, ''Bilgisayar olmayan bir çağda İş Bankası'nın sembolü olan o kumbara yerine çocukların iPad kullandığı çağda artık İş Bankası'nın sembolü bu kart olacak. O kumbaranın yerine artık İş Bankası'nın müzekartı geçiyor. Kredi kartı olanlara yılda bir ay müzelere bedava giriş sağlayacak. Bu kart kredi kartı aynı zamanda, Müzekart özelliği taşıyor olacak'' dedi.

Çelik, büyük şirket ve bankalardan sergi salonlarında sadece kısıtlı sayıda katılımın olduğu ve elitlerin yararlanabildiği kültürel sorumluluk projelerinden, vatandaşın gündelik hayatına dokunan, toplumun kılcal damarlarına ulaşan kültürel sorumluluk projelerine imza atmalarını istedi.

Bir müzeye iki kere girilebilecek

Kendisine, sosyal paylaşım sitelerinden Müzekartla ilgili sorular geldiğini belirten Çelik şunları kaydetti:

''Ben bakanlık görevine geldikten sonra sosyal paylaşım sitelerinde yoğun bir kampanya vardı. Müzekart ile bir müzeye sadece bir kere girebiliyorsunuz. Fakat yoğun şekilde sosyal medyada bir kampanya var ve bunun yetersiz olduğunu söylüyorlar. Mesai saatleri dışında giden vatandaşlarımızın müzeyi yarım gün gezebildiklerini ve bunun yetersiz olduğu anlatıyorlardı. Ben de bu kampanyaya olumlu yanıt veriyorum ve açıklıyorum; bundan sonra o Müzekart ile her bir müzeye iki kere giriş hakkı veriyoruz. Yarım kalmış gezilerini vatandaşlarımız rahatlıkla tamamlayabilirler. Müzekart bizim tarihsel mirasımıza, bize miras kalmış onlarca ve yüzlerce medeniyete müzelerimizle ören yerlerimizle temas edebilmemizi sağlayan en önemli köprü ve enstrüman olarak, bizim artık kimlik kartımız haline gelmiştir.''

Göreve geldikten sonra telefonunu unutsa da Müzekart'ını unutmadığını söyleyen Bakan Çelik,''Öğrenci ve öğretmenlere Müzekart ile müzelere girişin sınırsız olduğunu hatırlattı.

Konuşmaların ardından Müzekart için imza atan Bakan Çelik, İş Bankası'nın Müzekart özelliği taşıyan kredi kartıyla ile tanıtım amacıyla hazırlanan turnikelerden geçti.

Tanıtım toplantısına Türkiye Seyehat Acentalari Birliği Başkanı Başaran Ulusoy'un ve Döner Sermaye İşletme Merkez Müdür Vekili Murat Usta da katıldı.

Kredi kartı sektöründe bir olan hizmet ile Maximum özellikli İş Bankası kredi kartı sahipleri Müzekart'la giriş yapılan 300'ü aşkın müze ve ören yerini her yıl 1 ay boyunca ücretsiz ziyaret edebilecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.