banner

ÖMSS tercih kılavuzu ve başvuruları
2013 ÖMSS Tercih Rehberi ve Başvuru Formu posta yoluyla gönderilmeyecek, engelli adaylar için kılavuz ve başvuru formu Eğitimtercihi’nde 2013 ÖMSS başvuru Kılavuzu için Tıklayın

2013 Özürlü Memur Yerleştirme Tercihleri ile ilgili her şey Eğitimtercihi’nde. ÖMSS Tercih Kılavuzu ve Başvuru Formu bugün yayımlanıyor. 2013 ÖMSS Başvuru Formu ve Tercih Kılavuzu engelli adaylara posta yoluyla gönderilmeyecek. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları ÖMSS Tercihlerini ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr  internet adresinden yapabilirler.

ÖMSS’de kimler tercih yapabilir?

2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu’na göre tercih yapacak adaylarda aranan şartlar şunlar;

29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012 ÖMSS’ye girmiş olmak,

Ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1 puanı,

Ön lisans mezunları için ÖMSSP2 puanı,

Lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması,

Kura Usulü Yapılacak Yerleştirmede tercih yapılabilmesi için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde ÖSYM’ye başvuru yapmış olmak şartları aranmaktadır.

Bu şartları yerine getirmeyen adaylar ile daha önce 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu’nda yer alan herhangi bir kadroya ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar tercih yapamayacaklardır

2013 Özürlü Memur Yerleştirme Tercih işlemleri bugün başlıyor. ÖMSS Kılavuzu’na göre tercih yapacak adayların tercih kılavuzunu eksiksiz doldurması ve tercih kılavuzuyla birlikte 3 TL sınav ücretini ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne giderek teslim etmesi gerekiyor

Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin sitesinde 28 Şubat Perşembe günü yayımlanacak. Yayımlanacak ÖMSS kılavuzuna göre, 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına personel alımı yapılacak.

Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu bugün ÖSYM’nin web sitesi olan http://www.osym.gov.tr  adresinde yayımlanıyor. ÖMSS Tercih Kılavuzu’nda belirtilen şartlara uygun olan adaylar tercihlerini en geç 8 Mart 2013 tarihine kadar yapabilecekler.

Tercihlerde dikkat edilmesi gerekenler

Adaylar tercihlerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak 28 Şubat 2013 tarihinde yayımlanacak olan ÖMSS Tercih Kılavuzu’na göre 8 Mart 2013 tarihine kadar yapacaklardır.  İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan ‘Tercih listesi’ni doldurup bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne giderek de, yapmış oldukları tercihlerinin 3,00 TL ücret karşılığında ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından sisteme kaydedilmesini sağlayabileceklerdir. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine tercih işlemi için gitmeden önce adayların TERCİH LİSTESİ’ni doldurmuş olmaları gerekmektedir. TERCİH LİSTESİ”ni doldurmayan adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacaktır.

Posta yoluyla tercih geçersiz sayılacak

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.