banner

“Nabi Bey, öğrencilik zamanında çok kibar bir insandı”
Avcı'nın ilkokul eğitimini gördüğü okulun o dönemdeki müdürü Demir, "Nabi Bey, öğrencilik zamanında çok kibar bir insandı, hala da devam ediyor" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ilkokul eğitimini gördüğü okulun o dönemdeki müdürünü Bilecik'teki evinde ziyaret etti.

Avcı, Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan Pazaryeri ilçesindeki Demirköy İlkokulu'nun eski Müdürü Celalettin Demir'i (80) ziyaretinde yaptığı konuşmada, eğitimini tamamladıktan sonra uzun yıllar kendisini göremediğini belirtti.

Demir'in çok sevilen bir öğretmen ve idareci olduğunu anlatan Avcı, şöyle konuştu:

"Bilecik'e gelip de hocamızı görmeden gitmek, olmazdı. Sağolsun, bizi kabul etti. Biz de hocamızı böyle sağlıklı, dinç görmekten mutlu olduk. Hanımefendisi ve küçük bir çocuk olarak hatırladığım oğlu Yaşar'la da bu vesileyle bir daha görüşmüş olduk. Hepimiz yaşlandık ama hocamız, yaşlanmadı. Hocamız, çok iyi bir idareciydi. İşte biz, şimdi böyle idarecileri arıyoruz. Yani özellikle okulun her şeyiyle, her ince teferruatına varıncaya kadar ilgilenen, çatısı akıyorsa onu çözen, camı kırıldıysa onu takan... Bu, bir köy enstitüsü kültürüdür. Bu eğitimi oradan almışlardır. Ben hocamızı böyle sağlıklı, neşeli görmekten çok mutlu oldum."

Demir de öğrencisi Avcı'nın bakan olmasından ve kendisini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çok mutluluk duyuyorum. Bize çok büyük mutluluk verdiniz, çok teşekkür ederim. Nabi Bey, öğrencilik zamanında çok kibar bir insandı, hala da devam ediyor. Ben bakkal dükkanına girdiğim zaman hemen ayağa kalkar, saygı gösterirdi. Aynı şey devam ediyor. Çok sağolun, çok teşekkür ederim" ifadesini kullandı.

Çocukluğunda çekilen fotoğrafları da inceleyen Avcı, ziyaret sonunda aile fertlerine birer kurşun kalem hediye etti.

Bakan Avcı, evin dışında kendisini bekleyen çocuklara da oyuncak dağıtarak, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.