banner

Baba oğul YGS’ye girecek
İzmir’in Ödemiş’te yaşayan 53 yaşındaki, iki çocuk babası Sait Halıcıoğlu, 19 yaşındaki oğlu ile birlikte üniversite sınavına girecek. Beraber ders çalışarak sınav maratonuna hazırlanan baba oğul, binlerce aday gibi 160 dakika boyunca ter dökecek.

Üniversiteye girişin ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 23 Mart Pazar günü yapılacak. Ödemiş Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde, veri hazırlama kontrol işletmeni olan 2 çocuk babası Sait Halıcıoğlu, 19 yaşındaki oğlu Atilla Halıcıoğlu ile birlikte ders çalıştı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazanmayı hedefleyen baba Sait Halıcıoğlu, şöyle dedi:

"23 yıllık memurum, okumaya karşı büyük merakım var. Yaşım 53 olmasına rağmen mutlaka üniversiteyi bitirmek istiyorum. Bunun için gece gündüz çalışıyorum, bilemediklerimi de oğluma sorarak öğreniyorum. Bugüne kadar sağlık bakanlığı’nın görevde yükselme sınavlarına girdim. 94 puanla veri hazırlama kontrol işletmeni oldum. Bu beni tatmin etmiyor. Mutlaka 4 yıllık bir fakülteyi kazanarak üniversite diplomamla aileme ve çocuklarıma örnek olmak istiyorum."

Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Peyzaj Bölümü’nde birincisınıf öğrencisi Atilla Halıcıoğlu ise, 4 yıl eğitim görerek ziraat mühendisi olmayı hedefliyor. Ailecek hırslı olduklarını söyleyen Halıcıoğlu, ziraat mühendisi olmanın en büyük hayali olduğunu söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.