banner

60 yaşında öğrenci profesör
Tıp doktoru Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, 60 yaşında öğrenciliğe geri döndü. Koyuncu, Gediz Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi görüyor. Gündüz öğrencilerine ders veriyor, akşam kendisi ders alıyor

Gediz Üniversitesi bu yıl sıradışı bir öğrenciye sahip: Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu. Kadın hastalıkları alanında yaptığı çalışmalarla bilinen, Türk Jinekoloji Derneği'nin uzun yıllardır yöneticiliğini yapan Prof. Dr. Koyuncu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi. Akademisyenlikte çeyrek asrı geride bırakan hocaların hocası, 60 yaşında tekrar öğrenci oldu. Gediz Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı'nda eğitim görüyor. Girdiği zorlu ameliyatlara, yorucu mesaisine rağmen akşamları öğrenci sırasına oturuyor.

"Örnek olmak istedim"

Bugüne kadar birçok doktor ve akademisyen yetiştiren, Prof. Dr. Koyuncu, topluma, özellikle de gençlere örnek olmak istediğini söyledi. Gündüz ders verip akşamları ders alan, bir güne hem hocalığı hem de öğrenciliği sığdıran Prof. Dr. Koyuncu, eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğine inandığını dile getirdi. Koyuncu "Gençlerimize örnek olmak istedim. Eğitim yaşam boyu sürmeli" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.