banner

Bu okulu herkes örnek gösterecek
Erzurum’daki bir ortaokulda öğrencilerin tarih ve türkçe yazım kurallarını daha rahat öğrenebilmeleri amacıyla okulun içindeki merdivenlere turuncu ve yeşil renklerle tarih ve Türkçe yazım kuralları hakkında bilgiler yazıldı.

Erzurum’un Yakutiye İlçesi’nde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda örnek bir davranış sergilendi. Okulun içindeki merdivenler turuncu ve yeşil renklerle ikiye bölerek, basamaklara Tarihimiz ve Türkçe yazım kuralları hakkında bilgiler yazıldı.

Trablusgarp, Çanakkale, Büyük Taarruz gibi tarihimizde büyük öneme sahip savaşların tarihleri zaman sırasına göre yazıldı. Ayrıca Türkçe’de en çok yapılan yanlışlardan olan biraz, birçok, her şey, ana dil gibi kelimelerin yazımında ki hatalar gösterildi.Kaynak OdaTV

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.