banner

3. sınıf öğrencisi o madenciye harçlığıyla çizme aldı
Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında, sedye kirlenmesin diye çizmesini çıkarmak isteyen madenci Murat Yalçın, tüm Türkiye’yi duygulandırdı. Daha sonra çizmeleri kaybettiğini anlatan madenci Yalçın'a, Gaziantep’te ilkokulda eğitim gören Mehmet Emin Tunç, biriktirdiği harçlığıyla bir çift çizme aldı.

CİHAN haber ajansından İlkay Göçmen’in haberine göre,  Gaziantep’te ilkokulda eğitim gören Mehmet Emin Tunç, biriktirdiği harçlığıyla sedye kirlenmesin diye çizmesini çıkarmak isteyen madenci Murat Yalçın’a bir çift çizme aldı.

Gaziantep Özel Cahit Nakıboğlu Koleji 3’üncü sınıfta eğitim gören Mehmet Emin Tunç, Murat Yalçın’ın, sedye kirlenmesin diye çizmelerini çıkarmak istediği anın görüntülerinden çok etkilendiğini söyledi. Bu davranıştan dolayı çok duygulandığını anlatan Tunç, “Bütün Gaziantep ve okulumuz yaşanan bu faciadan dolayı çok üzgün. Ben de haberleri izlediğimde Murat Yalçın ağabeyimin yaptığı hareketten çok duygulandım. Daha sonra da o çizmelerin kaybolduğunu öğrendim. Ben de biriktirdiğim harçlığımda bir çizme almak istedim.” dedi.

Okul Müdürü Sinan Kocaman da Soma’da vefat eden madencilere rahmet dileyerek, “Bu olay bizi derinden yaraladı. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz. Bizim de bir öğrencimiz üzüntüsünü bu şekilde dile getirmiş oldu. Televizyonda gördüğü Murat Yalçın ağabeyinden çok etkilenmiş. Hastanede de çizmesini kaybettiğini öğrenince, kumbarasında biriktirdiği parayla çizme almış. Murat ağabeyini bir nebze mutlu ederse, biz de mutlu olacağız.” diye konuştu.

Mehmet Murat Tunç, aldığı sarı çizmeleri Murat Yalçın’a ulaştırılması için Manisa Valiliği’ne gönderdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.