banner

Modellikten bölüm başkanlığına
Geçtiğimiz yıl doktorasını başarıyla tamamlayarak ‘Türkiye’nin ilk doktoralı modeli’ unvanıyla dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Ebru Güzel,  Okan Üniversitesi akademik kadrosuna katıldı. İletişim ile antropoloji alanlarında iki yüksek lisans ve doktora derecesi ile yardımcı doçent unvanını alan Güzel, 2014-2015 Akademik Yılı’ndan itibaren Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı olarak görev yapacak.

Bu yıl 15 bin öğrencisiyle 15. yılını kutlamanın gururunu yaşayan ve akademik kadrosunu her geçen gün güçlendiren Okan Üniversitesi, kamuoyunun farklı bir alanda tanıdığı önemli bir ismi kadrosuna kattı. Uzun yıllar sürdürdüğü modellik mesleğinin ardından akademik kariyere yönelen Ebru Güzel, iki ayrı yüksek lisans derecesi ile doktorasını tamamlayarak yardımcı doçent unvanını aldı. Akademik kariyerini başarıyla sürdüren Güzel, bu yıl Okan Üniversitesi ailesine katılarak üniversitenin Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesindeki Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı görevine getirildi.

Modellikten bölüm başkanlığına

Türkiye’de modellik mesleğini sürdüren gençlere örnek olacak bir girişimcilik öyküsüne imza atan Ebru Güzel, duygularını şöyle dile getirdi:

“2014-2015 Akademik Yılı’nda Okan Üniversitesi MYO’da Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı olarak görev yapacağım için çok mutluyum. Teklif geldiği zaman tereddütsüz kabul ettim; çünkü Meslek Yüksekokulumuzun ilkeleri ile benim kariyer geçmişim çok örtüşüyor. Yaşamımın neredeyse yarısı modellik, medya ve eğitim alanlarında bu üç farklı kariyeri yönetmekle geçti. Celebrity model olarak anıldım, gazetelerde yazılar yazdım, TV programı yaptım, dergide yönetici ve yükseköğrenimle eş zamanlı okulda öğretim elemanı olarak çalıştım. Şimdi bu deneyimleri aktarabileceğim bir fırsat doğdu. Okan MYO olarak amacımız, sektörlere nitelikli eleman ve girişimci yetiştirmek. Dolayısıyla uygulamalı bilgi burada çok değerli. Benim de amacım teoriyle harmanlanmış bilgiyi onlara iletmek. Sadece Halkla İlişkiler ile sınırlı kalmayarak Moda Tasarımı, İK Yönetimi, Grafik Tasarımı ve Bilgisayar bölümlerinin de derslerine gireceğim. Bir yandan da dergide yazılar yazmaya devam edeceğim. ‘Dış dünyadan kopmayan bir öğretim üyesi’ bilinci temel felsefem”.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.