banner

Öğretim görevlisinden örnek davranış
Marmara Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi Matematik mühendisi Ayşegül Bölükbaşı, restorandan artan yemekleri sokak köpeklerine ulaştırıyor.

Marmara Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi Matematik mühendisi Ayşegül Bölükbaşı her sabah Köşebaşı restoranına gelip kendi imkanları ile bu yemekleri ihtiyacı olan köpeklere ulaştırıyor.

Köşebaşı personeli, her sabah kemikleri sıyırıyor, kürdanları, peçeteleri ayırıyor, artan yemekleri temizliyor. Çünkü tabaklarda kalan kürdanlar yemeklerle birlikte yendiğinde köpeklerin boğazlarına takılabiliyor. Bu işin gönüllüsü Bölükbaşı da tüm bu artan yemekleri alıp ihtiyacı olan köpeklere ulaştırıyor.  Aysegül Bölükbaşı  “ben yiyecek bulup götürmezsem, bu köpekler açlıktan ölecekler” düşüncesiyle hareket ederek, her gün mutlaka köpeklerin bulunduğu noktalara yemek taşıyor.

Köşebaşı restoranları ortaklarından Ali Akkaş, “diğer restoranlara da örnek olmasını istediğimiz bu çalışmamız istikrar istiyor. Çevreye de olumlu katkı sağlayan bu paylaşım ile artan yemeklerimiz çöpe gideceğine köpeklerimiz için besin değeri yüksek mamalar oluyor. Sadece restoranlar değil tüm kurumlar personel yemeklerinden artanları paylaşabilir” dedi.

Ayşegül Bölükbaşı

Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyesi, İTÜ Matematik Mühendisliği lisans eğitiminden sonra sigortacılık yüksek lisansı,Chartered Insurance Inst. Lisans sonrası eğitim, bankacılık ve işletme mühendisliği doktorası yaptı. Finansman dalında Doç.Dr ünvanıyla üniversite de hocalık yapıyor. Akademik 4 kitabı bulunuyor. Lisanslı sporcu. Cok sayıda uluslararası ve ulusal makaleleri mevcut.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.