banner

Nazlı Ercan çalışmalarıyla New York'da dikkatleri çekiyor
Princeton Universitesi sanat tarihi bölümünden mezun olan Nazlı Ercan, yaptığı çalışmalarla New York'da beğeni topluyor. 

nazli_ercan_2İstanbul doğumlu Nazlı Ercan 2013 yılında Robert Kolej’den, 2017 yılında ise Princeton Universite’si sanat tarihi bölümünden mezun oldu. Nazlı mezuniyet sonrasında NY’ta grafiker olarak iş hayatına atıldı. İlk olarak PIN–UP mimari dergisinde tasarımcı olarak çalıştıktan sonra bağımsız sanat dergisi olan Triple Canopy ve grafik tasarım stüdyosu olan Wkshps’ta çalışmaya devam etti. Wkshps’ta Nazlı çeşitli müzeler ve galeriler için logo, katalog, poster tasarımı gibi projelerde çalıştı. Carnegie International müzesi, Sculpture Center müzesi, Triple Canopy sanat dergisi, TSKP mimari ofisi, Eaton oteller zinciri, David Zwirner sanat galerisi gibi yerler için yapılan grafik tasarım projelerinde görev aldı.

Nazlı bu gibi kurumsal yerlerde çalışırken bir yandan da kendi bağımsız grafik projelerini devam ettiriyor. Bunlardan bir tanesi Under Consideration isimli websitesi. Nazlı bu websitesinde Princeton’daki sınıf arkadaşı Eric Li ile tasarım hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. Dialog üstüne kurulu olan bu websitesinin yazı ağırlıklı tasarımı okuyucunun grafik tasarıma daha ciddi bir tutumla yaklaşmasını sağlıyor. Zaten Nazlı’nın da bireysel çalışmalarında geliştirmeye çalıştığı konu grafik tasarımı pazarlama üstüne kurulu bir sektör olmaktan çıkarıp sanatla daha iç içe kılabilmek. Nazlı’nın bu konuya olan ilgisi tasarladığı iki yazı karakterinde de görülebilir. Nazlı, The Richard Mutt Case adlı yazı karakterini, sevdiği Fransız sanatçı Marcel Duchamp’a adıyor. Bu yazı karakteriyle harfleri üç boyutlu hale getirip ne kadar hacim tuttuklarını inceliyor. Nazlı'nın tasarladığı ikinci yazı karakteri olan In Between ise alfabedeki bir harfin diğer harfe bürünmesinde ortaya çıkan şekileri inceleyen bir proje. Nazlı bu ve başka diğer projelerini kendi websitesi olan nazli-ercan.comda paylaşmakta. 

nazli_ercan_2

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.