banner

Kandilli Koleji Kariyer alanında öğrencilerine yol gösteriyor
Kandilli Koleji’nde öğrencilerin kariyer planlamalarına yönelik özel programlar uygulanıyor. Öğrencilerin kendini tanımalarına yönelik güçlü bir sistemle destek sağlanırken, aylık periyodlarla uygulanılan gelişim, beceri, yetenek, kişilik envanterleri ile somut adımlar atılıyor.

ismail_silanEğitim kurumlarının en temel sorumluluklarından biri de kişisel kariyer planlama konusunda doğru planlamalar yürütmektir. Okulumuzda tamamen kişisel olarak ilerletilen bu süreçte güçlü bir aile, okul, öğrenci işbirliği yürütüyoruz. Her insanın keşfedilmeyi bekleyen yetenek ve becerileri vardır. Erken çocukluk döneminden itibaren keşfedilmeyi bekleyen bu yetenek ve beceriler eğitim ile şekillendirilerek kariyer kanalına doğru planlı bir akış ile organize edilmelidir.
Kandilli öğrencileri Kariyer Planlamasında kendini tanımaya yönelik güçlü bir sistemle desteklenir. Öğrencilerimize aylık periyodlarla uyguladığımız gelişim, beceri, yetenek, kişilik envanterleri ile somut adımlar atılır. Ayda iki kez gerçekleştirdiğimiz koçluk görüşmelerinde öğrencilerimizin öğrenme sitilleri ve kişilik özelliklerine göre kendini tanıma ve kişisel planlama konusunda teknik temelli destekler sunulur.
Kendi yeteneklerinin farkına varan bireyler mesleki tercihleri noktasında daha somut öngörüler oluşturarak tutarlı hedefler belirleyebilir. Tüm bu planlı programlar ve elde edilen veriler eşliğinde bilinçli ve verimli bir kariyer yolculuğu sürdürülür.

KARİYER BULUŞMALARIYLA BİLİNÇLİ GELECEK TASARIMI
Öğrenciler, ülkemizde ve dünyada hızla değişerek yenilenen profesyonel çalışma alanları konusunda sürekli güncellenmeli. Geçmişin moda mesleklerinin alışılmış teknikleriyle geleceğin plazalarında olunamayacak. Gelirin dijital cüzdanlarda biriktiği bir sistem ile sürecek olan sistemin içinde var olmak ancak güncellenerek dönüşmekle mümkün. Okullar kendini fark ederek yolculuğunu tayin edecek bireyler yetiştirmek üzere esnek programlarla aile ve öğrencilerin yanında olmalı.
İnovatif yaklaşımı temel alıyor ve her yıl gerçekleştirdiğimiz Kariyer haftasında hedeflediğimiz buluşmaların ürettiği katma değer ile değerli gelişimler sağlıyoruz. Kariyer alanında öğrencilerimize yol gösterici oluyoruz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.