banner

ABD inşaat mühendisliği öğrenimi
ABD'nin inşaat mühendisliği alanında en iyi üniversiteleri hangileri? İnşaat mühendisliği öğrenim ücretleri. Amerika'da İnşaat Mühendisliği okumanın birçok avantajı vardır. İşte ABD'de inşaat mühendisliği öğrenimiyle ilgili merak edilenler...

Amerika'da inşaat mühendisliği programları mühendislik fakültelerinin bir parçası olarak, 'Civil Engineering' başlığı altında geçer. Bu programdan mezun olan kişiler, odaklarına bağlı olarak köprü ve yol inşası, bina inşaatları ve altyapı inşaatları gibi projeleri üstlenen firmalarda çalışabilir ve büyük yapıların inşasında yer alabilirler.

Türk bir öğrencinin Amerika'da İnşaat Mühendisliği okumasının birçok avantajı vardır. Bunlardan ilki, üniversite bünyesinde öğrencinin son model teknolojileri tanımasını sağlayacak kaynakların bulunmasıdır. İkinci olarak da, Amerika'da yapılan inşaat projelerinin Dünya'da inşaat trendlerine yön vermesi, ve bu projelerin inşasında son derece dakik ve verimli çalışan bir takımın yer almasıdır.  Amerika'da inşaat mühendisliği okumanın belki de en büyük avantajı, okulların sadece inşaat mühendisliğine değil, çevre mühendisliğine de odaklanması ve tüm binaların Amerika'da bugün sürdürülebilir ve çevre dostu yapıda inşa edilmesidir.

Amerika'daki inşaat mühendisliği programlarından mezun veya bu bölümde halen öğrenci olan kişiler stajyer veya tam zamanlı çalışan olarak Amerika'da çalışmaya başlayabilirler. Bu listede gördüğünüz okullar lisans ve yüksek lisans alanında Amerika'daki en iyi inşaat mühendisliği programlarını içermektedir. Eğer bu programlara başvuru sürecinde danışmanlık almak isterseniz Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 'a e-posta atabilirsiniz.

1. University of Illinois - Urbana Champaign: İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $29.618

2. University of California - Berkeley: İnşaat ve Çevre Mühendisliği

 Program ücreti senelik: $26.322

3. Stanford University: İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $43.950

4. Georgia Institute of Technology: İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $43.950

5. University of Texas - Austin: İnşaat, Mimarlık ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $17.506

6. Purdue University - West Lafayette: İnşaat Mühendisliği

Program ücreti senelik: $29.134

7. Massachusetts Institute of Technology (MIT): İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $41.770

8. University of Michigan - Ann Arbor: İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $41.914

9. Virginia Tech: İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Program ücreti senelik: $20.926

Ayşe Canan Altındaş

http://pavlovspartner.com

Klinik Psikolog ve Yurtdışı Eğitim Uzmanı

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.