banner

Endless Abroad özel okullara yurt dışı kapılarını açıyor
Yurt dışı eğitim alanında 2006’dan bu yana hizmet verdiklerini belirten Endlass Abroad Kurucusu Gökmen Özdemir, bu yıl başlattıkları EUPS akreditasyonu ile tüm özel okulların öğrencileri için hedefledikleri bölüm ya da alanlarla ilgili sınavsız bir şekilde yurtdışında bulunan üniversitelerden mutlak bir kabul alabilmesini sağladıklarını söyledi. 

gokmen_ozdemirEndlessAbroad’un kuruluş ve gelişim sürecinden bahsedebilir misiniz?
EndlessAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığını şeffaf, kurumsal, güvenilir ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla 2006 yılında kurduk. 2006 yılından bu yana hem danışman sayısı hem hizmet verdiği öğrenci sayısı gün geçtikçe büyüyen EndlessAbroad öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştürme tutkusuyla hizmet vermeye devam etmektedir.EndlessAbroad büyümesini ve gelişmesini sürdürerek günümüzde 150 danışman, 750’nin üzerinde partner okul, 3 ülkede 26 şubesi ile Türkiye’nin sektöründe lider firması olmuştur.
Şirketimizin temelinde teknolojinin her zaman var olduğunu da vurgulamak istiyorum. Kendi bünyemizde kurduğumuz dijital ajansımızın hayata geçirdiği birçok altyapı ile sektörde fark yaratıyoruz. Bu altyapıların bazıları; EndlessFairs, Endaca, YESS, Eduvego ve EA Team uygulamalarıdır.

GİT, ÖĞREN, YAŞA!
EndlessAbroad’un kısa, orta ve uzun vadede büyüme planları nelerdir?

EndlessAbroad olarak “Git, Öğren, Yaşa” mottomuzla yurtdışı eğitimin zor olmadığını aksine her gencimizin hayal ettiği geleceğindeki bu köklü değişime öncülük ettiğimizi bilmenizi istiyoruz. Bizim kısa ve orta vadeli hedeflerimiz içerisinde yurt dışı eğitimde farkındalığı artırmak, teknolojinin sunduğu imkanlarla küçülen dünyamızda yurt dışı eğitim ile ilgili öğrencilere en doğru ve net bilgileri ulaştırmak var. Tabii bu hedeflerimizi hayata geçirirken uzman kadromuzun genişlemesi, her ilde en az bir şubemizin olması ve özellikle en çok öğrenci gönderdiğimiz ülkeler başta olmak üzere 10’dan fazla ülkede global ofis sayısına sahip olunması amaçlanıyor.Uzun vadeli en büyük hedefimiz ülkemizin dört bir yanında tüm öğrencilerin yurtdışı eğitim yolculuğunda onlara destek olmak ve hayallerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

endless_abroad_ekipYurtdışı eğitim kapsamında verdiğiniz hizmetlerden bahsedebilir misiniz?
Biz lisans, yüksek lisans, dil okulu, work&study, sertifika programları, diploma programları, yaz okulu ve hatta lise programlarıyla çok geniş bir yelpazede danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Tüm bu hizmet kalemlerinde öğrencilerimiz kayıt, konaklama ve eğitimlerini tamamlama aşamasına kadar danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabiliyor.

EndlessAbroad’u diğer yurtdışı eğitim firmalarından farklılaştıran özellikleri nelerdir?
2023 itibarı ile Türkiye’deki bulunan en büyük yurtdışı eğitim firması unvanıyla hizmet veren EndlessAbroad sadece partner sayısı, hizmet kalemleri ve şube sayısıyla değil aynı zamanda sunduğu teknoloji, fırsatlar ve uzman kadrosuyla bir adım öne çıkmaktadır. Yerel ve uluslararası gündemi takip ederek ihtiyaç duyulan noktalarda hem teknoloji üretiyor hem de kullandırıyoruz. Önceki sorularda da bahsettiğimiz üzere YESS, EndlessFairs, Eduvego, VEF, EA Team, Endaca ve buna benzer birçok teknolojik altyapı ile çağımızı yakalıyoruz.

ASYA ÜLKELERİNE TALEP ARTIYOR
Eğitim kurumları yurtdışından partner okul arayışlarını artırdığı bir dönemdeyiz. Bu kapsamda okulların talepleri neler oluyor? Bu konuda eğitim kurumları nelere dikkat etmeliler?

Türkiye'de var olan her eğitim kurumunun rekabette bir adım öne çıkması için farklılıklar oluşturması, öğrencilerine dünya üzerindeki her fırsatı göstermesi ve dünya vatandaşı yetiştirmesi büyük önem taşıyor. Türkiye’de insanların yurtdışı eğitimle alakalı bilinçlenmesi ve öğrencilerin vizyonunun artmasıyla birlikte yurtdışı eğitimle alakalı aldığımız taleplerde oldukça farklılaşmalar gözlemliyoruz. Örneğin geçtiğimiz on yılda Türkiye’de yurtdışı eğitimi kapsamında üniversite tercihlerinde en fazla talep gören ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere iken son dönemde özellikle Asya’da bulunan üniversitelerin de talep edildiğini ve buradaki ciddi artışı görebiliyoruz.Gökmen Özdemir olarak dünya üzerindeki fırsatların daha doğru bir şekilde aktarılmasıyla farkındalığın da artacağı ve bu artışın daha büyük bir talep oluşturacağı yönünde büyük bir inancım var.

DÜNYA VATANDAŞLIĞINA İLK ADIM YURTDIŞI DİL KURSLARI
Yabancı dil öğreniminde yurtdışı kamplar ve kursların önemi nedir? Öğrencileri en iyi verim alabilmesi için neler önerirsiniz?
Yabancı dil öğreniminde yurtdışı kamplar ve kurslarının oldukça önemli bir yer edindiğini düşünüyoruz. Özellikle öğrencilerin konfor alanından uzaklaşmaları, pratik yapabileceği alanların sıklaşması ve anadilini kullanamama mecburiyetinden dolayı sınırlarını zorlaması gibi durumlar söz konusu. Yurtdışı dil kursları ve kamplarının en büyük avantajlarından birisinin de öğrencinin dünya vatandaşlığına atmış olduğu ilk adım olmasıdır. Yurtdışında bulunan dil kursları ve kamplar özellikle 7-17 yaş arasındaki öğrencilere büyük farklılık ve farkındalık kazandırıyor. Yine yetişkinlerin konfor alanından uzaklaşmalarıyla birlikte yabancı dil öğrenme isteklerini belirli bir disiplin, çalışma sıklığı ve pratik oranında tutmalarıyla büyük bir verim alabileceklerini düşünüyoruz. Biz de EndlessAbroad olarak 7-60 yaş aralığında dil öğrenmek isteyen herkese en uygun koşullar ve bütçelerle bir program sunmaya çalışıyoruz.

Kurlardaki artış nedeniyle yurtdışında yabancı dil öğrenimi pahalı bir hizmet alanına dönüştü. Yabancı dil öğrenimi için yurtdışına gitmek isteyen öğrencilere neler tavsiye edersiniz? Burs olanakları var mı? Nasıl faydalanabilirler?
Ülkemizin son zamanlarda karşılaştığı döviz kurlarındaki artış tabii ki hayatın her alanındaki finansal tabloları etkilemiş durumda. Karşılaştırma yaptığımız zaman eğitim maliyetlerinin diğer kalemlere göre daha pahalıya geldiği bir durumda söz konusu aslında. Reel piyasa fiyatlandırmaları içerisinde yurtdışında lise, lisans, yüksek lisans, dil öğrenimi ve diğer tüm eğitim programlarının ülkemizde bulunan özel kurum fiyatlarına hemen hemen denk bir durumda olduğunu görebiliyoruz.
Hatta ülkemizin döviz dalgalanmalarına anında reaksiyon gösteren bazı paydaşlarımızın uyguladığı özel indirim ve burs çalışmalarıyla daha uygun bir fiyatta dahi olabilmektedir. Türkiye’de yaşanan sürekli veya dönemsel fiyat artışları düşünüldüğünde birçok noktada yurt dışı eğitim maliyetlerinin daha düşük kaldığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.
Örneklendirecek olursak İngiltere'de ortalama 6 aylık dil okulunun maliyetleri ortalama 2000£’den Avrupa’da üniversite okumanın yıllık maliyeti ise ortalama 2000€’dan başlamaktadır. Söz konusu eğitim kurumlarının yerleştirme puanı talep etmediğini belirtmek gerekir. Türkiye’de yaşanan sürekli veya dönemsel fiyat artışları düşünüldüğünde birçok noktada yurt dışı eğitim maliyetlerinin daha düşük kaldığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten EndlessAbroad olarak bu burs ve avantajlar hakkında akreditasyonumuzu almış olan tüm kurumsal partnerlerimizi ve bize ulaşan öğrencileri düzenli olarak bilgilendiriyoruz. Dil eğitimine başlamak isteyen herkesi var olan burs ve avantajlardan yararlanmaları için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

EUPS AKREDİTASYONU İLE SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
Özel okullara yönelik kurumsal hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bu sene başlattığımız EUPS akreditasyonu ile paydaşımız olan tüm özel okulların öğrencileri için hedefledikleri bölüm ya da alanlarla alakalı sınavsız bir şekilde yurtdışında bulunan üniversitelerden mutlak bir kabul alabilmesini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra EUPS akreditasyonuna sahip olan özel okullar sunmuş olduğumuz tüm danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor, talep halinde uluslararası ofislerimizde kurumun temsilciliklerini üstleniyoruz.


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.