banner
banner
banner

İngilizce'de Avrupa sonuncusu olduk
Yapılan testler Türklerin İngilizce seviyesinin dünya ortalamasının altında olduğunu ortaya koydu.
İngilizce'de Avrupa'nın en kötüsü Türklerİnternette yapılan bir test Avrupa'da en kötü İngilizce dil seviyesinin Türklerde olduğunu ortaya çıkardı. Avrupa, Asya ve Latin Amerika'dan toplam 44 ülkede yapılan testte, Türkiye, sondan birinci olarak gösterildi.

Bizden sonra Ruslar geliyor
Türkiye ''En düşük seviyede İngilizce bilen ülkeler'' arasında Avrupa'daki tek ülke oldu. Avrupa'dan 19 ülkenin yer aldığı testte, Türklerden sonra İngilizce yeterlilik seviyesi en düşük olanlar Ruslar, İspanyollar ve İtalyanlar olarak gösterildi.
Verilen bilgilerde, dünyada artık İngilizce bilmenin ''avantaj değil temel bir gereksinim olduğu'' savunulurken, çok uluslu şirketlerin yarısının günlük konuşma dilinin İngilizce olduğu vurgulandı.
(ntvmsnbc.com)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.