banner

Karanlık Bazı Akşamlar okuyucularıyla buluştu
Yazar Emrah İnan’ın, “Cennet Çamuru” ve “Cehennem Ufağı” başlıklı iki bölümde bir araya getirdiği ilk kitabı Karanlık Bazı Akşamlar yayınlandı.

emrah_inan_kitapKaranlık Bazı Akşamlar, en mutlu günlerin sonunda aniden gelip mükellef bir akşam yemeği sofrasına, terfi eden bir memurun kapı önüne bırakılmış evrak çantasına, pastanelerde terk edilen boş limonata bardaklarına, duvardaki aynalara, sokaktaki lambalara; ışıkların solgun huzmeleriyle aydınlandığını sanan mahallelere, bodur ağaçların çevrelediği bir tepecik üzerine saçılmış mezar taşlarına, kuytulara, arka bahçelere ve en çok da az önce birer kesik atıp birbirine bastırdıkları avuçlarını gökyüzüne doğrultmuş çocukların siyah saçlarına bir sis gibi çöken öykülerle dolu bir kitap.
Emrah İnan’ın öykülerini “Cennet Çamuru” ve “Cehennem Ufağı” başlıklı iki bölümde bir araya getirdiği ilk kitabı Karanlık Bazı Akşamlar, ölüm ve dirim geriliminde salınan insanları adeta portre gibi çizen bir okuma deneyimi sunuyor. Bir arada yaşayan insanların tek başınalığı, yerel renklerle iç içe geçmiş çevrelerin hayatı algılayışı ve en çok da çocukluğun acımasız saflığı kuruyor bu yapıyı. Bütün kapılar hem çok tanıdık hem de ilk kez görülen avlulara açılıyor. Hayattaki her şeyi olağan kabul eden, yüzünde kayıtsız bir tebessümle beliren bir anlatıcı karşılıyor okuru bu avlularda.

EMRAH İNAN 1984’te doğdu. Gazi Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Yüksek lisans eğitiminde Türk öykücülüğü üzerine çalıştı. 2008-2009 yıllarında Hariçten Gazel dergisini çıkardı. Elektronik ortamda yayın yapan çeşitli edebiyat sitelerinde editörlük yaptı. Çeşitli kurumlarda metin yazarlığı ve danışmanlık görevlerinde bulundu. Öyküleri Hariçten Gazel, Kurgan Edebiyat, Lacivert, Türk Dili gibi dergilerde yayımlandı, öykü yıllıklarında yer aldı. “Karanlık Bazı Akşamlar” yazarın ilk kitabıdır.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.