banner

Bakan Dinçer: 19 Mayıs coşkuyla kutlanacak
Anamuhalefet partisi ile hükümet arasında tartışamalar neden olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlanıp kutlanmayacağıyla ilgili CHP milletvekilinin soru önergesini Milli Eğitim Bakanı yanıtladı.

omer_dincer_fotoMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın büyük coşku içinde kutlanmasına devam edileceğini belirtti.
CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in yazılı soru önergesini yanıtlayan Dinçer, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının, Ulusal Bayramlar ve Genel Tatiller Hakkında Kanun kapsamındaki Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yürütüldüğünü ifade etti.

Valiliklere gönderilen yazıda, Başkent ve dışında yapılacak kutlamaların söz konusu yönetmelik çerçevesinde yerine getirilmesinin istendiğini kaydeden Dinçer, cevabında, ''Ayrıca Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının, günün anlam ve önemine uygun bir şekilde okullarımızda da öğrencilerin ve velilerin katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlanmasına devam edileceği vurgulanmıştır'' ifadesine yer verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.