banner

Küçük kızın ölümü tüm okulu yasa bürüdü
Ailesiyle gittiği termal otelin havuzunda boğulan 9 yaşındaki Süeda Bütün'ün ölümü  okulu yasa bürüdü. Küçük kızın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.havuzda boğularak ölen süeda'nın okulu yasta

Nevşehir'de ailesiyle birlikte gittiği otelin termal havuzunda boğularak ölen 9 yaşındaki Süeda Bütün'ün öğrenim gördüğü okulda gözyaşı vardı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki ilköğretim okulunda öğrenim gören küçük kızın arkadaşları sınıftaki sırasına karanfil ve resmini koyup, gözyaşı döktü. Okula giden Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ağlayan çocukları teselli etmeye çalıştı.

ÖĞRETMEN İKNA ETMİŞTİ

Özel bir dershanede öğretmenlik yapan Necmettin-Nezahat Bütün'ün üç çocuğundan biri olan Süeda, Elbistan İlköğretim Okulu 3- A sınıfının en çalışkan öğrencilerindendi. Aile 4 günlük tatil için hafta sonu Nevşehir'de bir termal otele gitmeye karar verdi. Ancak Süeda gitmek istemedi. Çünkü öğretmeni Zeliha Kütük, kitap okuma programını kazanan gruba hamburger ısmarlayacaktı ve okuma yapması gerekiyordu. Öğretmeni Süeda'ya 4 kitap verip tatilde kitapları okumasını, dönüşte özetini soracağını söyleyerek ikna etti. Ancak Süeda önceki gün kaldıkları kaplıcanın havuzunda boğularak öldü. Süeda'nın ölüm haberini alan öğretmeni Zeliha Kütük şok geçirdi. Arkadaşları Süeda'nın sırasını çiçeklerle donattı. Gözyaşlarına boğulan öğrencileri, okula giden Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik teselli etmeye çalıştı. Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, "Acımız çok büyük. Biliyorum Süeda yavrumuzun aramızdan böyle talihsiz bir şekilde ayrılmasının verdiği acıyı hiçbir kelime hafifletmez. Yapmamız gereken şey o meleğin arkasından dua etmektir" dedi. Küçük kızın cenazesi dün Malatya'da toprağa verildi.

(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.