banner

Bakan Dinçer’den ‘formasyon’ açıklaması
Dinçer, Londra 2012 Olimpiyatları'nda Türkiye adına meşale taşıyacak Şeydanur Kabasakal'ı kabulünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. YÖK Genel Kurulu’nda formasyon eğitimine ilişkin sorulan bir soruya Dinçer, “parça parça alınacak tedbirlerle Türkiye'de öğretmenlik mesleğinin sorunlarının çözülemeyeceğini düşünüyorum” diye cevap verdi.

ömer dinçerDinçer, başka bir gazetecinin ''YÖK Genel Kurulu'nda formasyon eğitimine ilişkin konunun tekrar görüşüleceği söyleniyor. Bununla ilgili Bakanlığın bir talebi oldu mu veya herhangi bir beklentiniz var mı'' sorusunu da şöyle cevaplandırdı:

''Biz öğretmen meselesiyle alakalı olarak gerek öğretmenin yetiştirilmesi gerek öğretmenlerimizin istihdamı ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerekse de öğretmenlik mesleğinin kariyer planlamasının yapılmasıyla alakalı bütün bir program uygulanması gerektiği kanaatindeyiz.

Biz sistem anlayışı, perspektifiyle meseleyi ele alıyoruz. Çalışmalarımız bittiğinde konuyu sizinle daha ayrıntılı paylaşacağız. Dolayısıyla parça parça alınacak tedbirlerle Türkiye'de öğretmenlik mesleğinin sorunlarının çözülemeyeceğini düşünüyorum. Yeri geldiğinde ben ayrıntısıyla paylaşacağım sizinle.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.