banner

Bakan Dinçer’den itiraf
Bakan Dinçer, “Eğitimde kalite için takım ruhu gerekli ama maalesef ülkemizde farklı partilerde, farklı ideolojilerde, farklı etnik yapıda, farklı mezhep yapısında, farklı sendikalara üye olmamız bir engel” dedi.

ömer dinçerMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitim sisteminde kaliteyi artırmak için “takım ruhu” fikrinin geliştirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Ama maalesef ülkemizde takım ruhu oluşturmanın önünde pek çok engel var.

Farklı siyasi partilerde, farklı ideolojilerde, farklı etnik yapıda, farklı mezhep yapısında olmamız, farklı sendikalara üye olmamız bir engel. Aslında hepimizin amacı ortaksa bunların hangisi o kadar önemli olabilir ki?” dedi.

Tek tip eğitim tasarlandı

Dinçer, Milli Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları 8. Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, bugüne kadar Milli Eğitim camiasının tek tip bir eğitim tasarladığını söyledi. Dinçer, “Bu yaklaşım tarzı içinde yönetimde kaliteden bahsetmek pek mümkün olmaz” dedi. Hükümetin eğitim sisteminde yaptığı değişikliklere dikkati çeken Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Devletin tasarladığı ve tek tip bir eğitim sisteminden, giderek çeşitlendirilmiş, insanlarımızın ihtiyaçlarına uygun ve onların birey olarak kendilerini daha fazla gerçekleştirebileceği bir eğitim sistemini kurgulamaya çalışıyoruz” diye konuştu. Bakan Ömer Dinçer yönetimde kalite unsurlarından birinin “takım ruhu” fikri olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kalite konusunda şunları söyledi:

Tarih, millet şuuru verilmeli

“Ama maalesef ülkemizde takım ruhu oluşturmanın önünde pek çok engel var. Farklı siyasi partilerden, farklı ideolojilerden, farklı etnik yapıdan, farklı mezhep yapısında olmamız, farklı sendikalara üye olmamız bir engel. Aslında hepimizin amacı ortaksa bunların hangisi o kadar önemli olabilir ki? Eğer, biz Türk eğitiminin kalitesini geliştirmek istiyorsak, çocuklarımızın küresel düzeydeki rekabet gücünü artırmak, ulusal düzeyde piyasaya uyumlu eğitim yapmak, toplumumuzun beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap vermek istiyorsak, çocuklarımıza toplumsal ve ahlaki değerleri kazandırmak, tarih şuuru, millet şuuru vermeye çalışıyorsak, geriye kalanların ne anlamı olabilir ki?”

(milliyet) 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.