banner

Bakandan 'oğlum bak git' çıkışı
AB Bakanı Egemen Bağış ile, geçen sene 'karikatür' nedeniyle tartıştığı, Hollandalı milletvekili Madlener arasında bu kez 'kitap' kavgası yaşandı. Bağış kendisine İslam'a hakaret içeren kitap vermek isteyen Madlener'a "Oğlum bak git" şeklinde cevap verdi.      

Bakandan 'oğlum bak git' çıkışıTürkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantısı gerginliğe sahne oldu.

Gerginlik, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Hollandalı ırkçı milletvekili Barry Madlener arasında yaşandı.

Madlaner, geçen yıl Brüksel'de düzenlenen KPK toplantısında Bağış'a islam'a hakaret içeren bir karikatür vermek istemiş ve Bağış'ın tepkisiyle karşılaşmıştı.

KPK toplantılarındaki provokasyonlarıyla gündeme gelen Madlener, toplantıda Bağış'a bu kez İslam'a hakaret içerikli bir kitabı vermeye çalıştı.

Madlaner'in bu protestosu üzerine söz alan Bağış, "Sayın Madlener her zaman olduğu gibi yine burada bir provokasyon çabasına girdiniz. Türkiye'de son zamanlarda çok sıkça kullanılan, artık dilimize pelesenk olmuş bir deyimle size cevap vereceğim. Vatandaşlarımız 'oğlum bak git' diyor." diye konuştu.

'YANIN BREİVİK'İN YANI'

Avrupa Parlamentosu'nun Başkanı Martin'in geçen sene Madlaner'ı 'ırakçılıkla' suçladığını hatırlatan Bağış, şunları kaydetti:

"Üyesi olduğunuz parlamentonun başkanının sözlerine benim ekleyebileceğim fazla bir şey yok. Ama duyduğum kadarıyla Hollanda'ya, kendi ülkenizin ulusal parlamentosuna geçmeyi düşünüyormuşsunuz. Aslında Norveçli katil Breivik'in yanına gitseniz size daha çok yakışır."

(ntvmsnbc)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.