banner

Çukurova Üniversitesi'ne polis baskını
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Çukurova Üniversitesi kampüsüne operasyon düzenledi.

Dün yapılan rektörlük seçiminin hemen ardından gerçekleştirilen operasyonda Rektörlük İdari binası ile Yapı İşleri Daire Başkanlığı olmak üzere çeşitli birimlere baskınlar yapıldı. Görev süresi dolan ve yasa gereği tekrar aday olamayan Rektör Prof Dr. Alper Akınoğlu' nun da aralarında olduğu 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi..

Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Basın Sözcüsü Ahmet Akkaya tarafından yapılan açıklamaya göre, özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğince Çukurova Üniversitesi'nde yapılan ihalelerle ilgili olarak, "haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, edimin ifasına fesat karıştırmak, resmi belgede sahtecilik, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, rüşvet, tehdit, görevi kötüye kullanmak" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında nöbetçi mahkemeden alınan karar uyarınca şüphelilerin ikametlerinde, özel iş yerlerinde, üniversitenin idari birimlerinde, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nun ikameti ve makamı odası da dahil olmak üzere toplam 37 adreste eş zamanlı olarak arama yapıldı. Şu an itibariyle soruşturma kapsamında 15 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların bir kısmının üniversite idari personeli, diğer kısmının ise iş yapan müteahhitler olduğu belirtilen açıklamada, ÇÜ Rektörü Alper Akınoğlu hakkında herhangi bir gözaltı kararının bulunmadığı, il dışında yakalanan ve gözaltına alınan şüphelilerin Adana'ya soruşturma nedeniyle sevk edileceği kaydedildi.

  Öte yandan, yapılan aramalarda 1 dinleme cihazı ile cep telefonu sinyalini kesen 5 jammer bulunduğu öğrenildi.

  Operasyon için YÖK'ün daha önce izin vermediği dün yapılan rektörlük seçimlerinden sonra operasyonun gerçekleştirildiği bildirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.