banner

İŞKUR sokak çocuklarını meslek sahibi yaptı
"Umut Yıldızı Projesi" kapsamında düzenlenen kurslara katılan sokakta yaşayan, madde bağımlısı ve suça sürüklenme riski taşıyan bin 502 çocuk, meslek sahibi oldu.

umut_yildiziİŞKUR, Emniyet Genel Müdürlüğü ve TOBB işbirliği ile 2009'da başlatılan Umut Yıldızı Projesi, risk altında suça sürüklenmiş, sokağı yurt edinmiş, uyuşturucu bağımlısı olmuş ve benzeri olumsuz şartlarla karşı karşıya olan çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla uygulama konuldu.

Çocukları bilinçlendirme ve bilgilendirmeyi hedefleyen proje kapsamında, düzenlenen kurslara katılan çocuklara mesleki eğitim verildi.

Proje kapsamında, garsonluk, grafik tasarımı ve aşçılık gibi mesleklerde eğitimler düzenlendi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.