banner

KPSS'deki kalem ve silgiler kampanya oldu
Kastamonu'da bir grup öğretmen, KPSS'de ücretsiz dağıtılan kurşun kalem, silgi ve kalem traşı toplayarak, 110 köy okuluna ulaştırdı.

KPSS'deki kalem ve silgiler kampanya olduKastamonu'da bir grup öğretmen, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) ücretsiz dağıtılan kurşun kalem, silgi ve kalem traşları başlattıkları ''Kalem Toplama Kampanyası'' ile toplayarak, 110 köy okuluna ulaştırdı.

Sınıf öğretmeni Mehmet Balcı, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

''Bu yıl Temmuz ayında girdiğim KPSS Lisans sonunda, sınav gözetmenine malzemeleri köy okulu için toplamayı düşündüğümü söyledim. Sınav sonunda adaylardan isteyenlerin malzemelerini masalarına bırakması ricasında bulundum. Herkes sınav sonunda malzemelerini masaya bıraktı. Daha sonra diğer öğretmen arkadaşlarımla birlikte bunu ''Kalem Toplama Kampanyası'' adı altında, il geneline yaymaya karar verdik. Bu sayede 110 köy okulu olduğunu öğrendik. Organize bir şekilde ulaştığımız KPSS'ye giren vatandaşlardan sınavda kullandıkları kırtasiye malzemelerini toplamaya başladık. Topladığımız bin 400 kurşun kalem, 700 silgi ve 700 kalem traşı paketleyip köy okullarımıza ulaştırdık. Kampanya ile KPSS'ye giren yetişkin insanlarla birinci sınıfa adım atmış çocuklarımız arasında bir gönül köprüsü kurmuş olduk. Küçük öğrencilerimizi dev sevindirmiş olduk.''

Facebook'ta grup kuruldu

Kampanyanın vatandaşlardan tarafından büyük destek olduğunu aktaran Balcı, ''Telefonla bizi arayıp ihtiyacımız olan bir şey olup olmadığını soran vatandaşlarımız oldu. Facebook'ta da 'Kalem Koplama Kampanyası' ismiyle bir grup kurduk. Vatandaşlarımız Facebook adresimizden de bu gruba üye olup bize destek verebilirler'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.