banner

KPSS skandalı dünyaya yayıldı, ÖSYM sitesi hacklendi
Küresel hacker grubu Anonymous, Kızıl Hackerlar olarak bilinen Redhack’e destek olmak ve KPSS’deki yolsuzlukları protesto etmek amacıyla ÖSYM’nin internet sitesini çökertti.

KPSS skandalı dünyaya yayıldıAnonymous, ÖSYM’nin dışında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sitesi (www.melihgokcek.com) de hacklendi.  

Redhack, düzenlenen eylemleri Twitter’dan duyurdu. Anonymous’a verdiği destek için teşekkür etti. Redhack, “#OpSupportRedHack” operasyonuna verilen destek için tüm “Anonymous kardeşlerimize teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Redhack, resmi hesabında ''Bizi yakalatmaya yemin eden Melih Gökçek bizi yakalatamadı ama biz sitesini yakaladık" mesajını yayınladı.

Sitelere erişim hala sağlanamıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.