banner

Bu ülke başörtülü eğitime karşı çıktı
Putin'den Başörtülü Öğrencilere: 'Laik bir devlette yaşadığımızı unutmamalıyız'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Müslüman kız öğrencilerin okullarda başörtüsü takmasına karşı çıktı.

RIA Novosti ajansının haberine göre Putin, Rusya’nın güneyindeki Stavropol kentinde bazı Müslüman ailelerin kız çocuklarını okula başörtüsüyle göndermek istediklerinin hatırlatılması üzerine, "İnsanların dini duygularına saygı göstermeliyiz, ancak laik bir devlette yaşadığımızı da unutmamalıyız" dedi.

Birçok dinin bir arada bulunduğu toplumlarda başörtüsü gibi uygulamaların diğer dinlere mensup kişilerde er ya da geç özgürlüklerinden ve haklarından mahrum kalmışlık duygusu yaratacağını söyleyen Putin, "Avrupalı komşularımızın bu konuyu nasıl çözdüklerini de görmemiz gerekiyor, ondan sonra her şey açığa kavuşur" diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı, herkesin eşit hissedebilmesi için okullarda yeniden üniformaya dönülmesinin düşünülmesinde fayda olduğunu savundu.

cnnturk

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.