banner

İş Bankası’ndan Van’a 300 kişilik öğrenci yurdu
İş Bankası Grubu, Van depreminin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde 300 kişilik öğrenci yurdu yaptırdı.

Geçen yıl Van'da yaşanan deprem felaketi sonrası ildeki üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözümüne destek olmak için harekete geçen İş Bankası Grubu'nun, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri için üniversite kampüsünde yaptırdığı 300 kişilik yurt, törenle açıldı.

Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremin hemen ardından yapımına başlanan ve 10 ayda tamamlanarak yeni akademik yıla yetiştirilen öğrenci yurdunun açılışına İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Van Valisi Münir Karaloğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Van depreminin ardından devletin, özel sektörün ve sivil toplum örgütlerinin birlik ve dayanışma içinde yaraları sardığını belirterek, ''İş Bankası Grubu olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek için de ne yapabileceğimizi düşündük ve depremde hasar gören öğrenci yurtlarındaki barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz YYÜ kampüsünde öğrencilerin, Türkiye'nin birçok büyük şehrinden çok daha iyi koşullarda barınabileceği bir yurt yaptırdık'' dedi.

Öğrenci yurdunu 2012-2013 akademik yılına yetiştirmek için büyük gayret gösterdiklerini ifade eden Özince, yurdun yeni akademik yıla yetişmesinden, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne ve öğrencilere katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Özince, İş Bankası'nın herhangi bir banka olmadığına dikkati çekerek, şunları aktardı:

''İş Bankası Cumhuriyet kurumudur. İş Bankası olarak sadece finansal alanda değil, sosyal alanda da örnek bir banka olmak istiyoruz. İş Bankası bir Cumhuriyet müessesesidir. Bu daima böyle olmaya devam edecektir. Bankalar da bir kamu hizmeti verdiği için binaları da depreme dayanıklı olması gerekiyor. Bunu bütün banklar dikkate alarak binalarını depreme dayanıklı hale getirmelidir. Ayrıca İş Bankası olarak tüm altyapı hizmetlerini uydudan verebilen yegane bankayız.''

YYÜ kampüsünde inşa edilen yurdun odalarına Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerin isimlerinin verildiği belirtildi. Depremden kısa bir süre sonra inşasına başlanan yurt, kız ve erkek öğrenci yurdu olarak iki bloktan oluşuyor.

Katkılarından dolayı Özince'ye teşekkür plaketi verilmesinin ardından yurt binasının açılışı gerçekleştirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.