banner

Öğrencilerden 'Cuma saatime dokunma' kampanyası
Cuma saatine ders ve sınav konulmamasını isteyerek özgürce cuma namazını kılmak isteyen üniversite öğrencileri ''Cuma saatime dokunma'' adıyla bir kampanya başlattı.

Üniversite öğrencileri "Cuma saatime dokunma" sloganıyla bir kampanya başlattı. Öğrenciler cuma saatine ders ve sınav konulmamasını isteyerek özgürce cuma namazını kılmak istediklerini belirtti. 21 Aralık'ta başlatılan imza kampanyası ile öğrencilerin Cuma namazı saatleri konusundaki mağduriyetin giderilmesi için yetkililere uyarıda bulunuluyor. Öğrencilerin kampanya kapsamında hazırladıkları metin şöyle;

İstanbul'daki Üniversiteler başta olmak üzere Türkiye'de birçok üniversitede ders programı ve sınav takvimi hazırlanırken Cuma namazı saatlerini dikkate almayan bir tutum sergileniyor. Bu durum dersleri ile inancı ve ibadetleri arasında tercih yapmaya mecbur bırakılan birçok öğrencinin mağdur olmasına sebep oluyor.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversiteler Komisyonu’nun başlattığı kampanyaya sosyal medyadan da destek geldi.

Ayrıca öğrenciler www.cumasaatimedokunma.com adlı sitede kampanyalarını yürütürken Twitter'da da #CumaSaatimeDokunma hashtagı ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

İşte Twitter'da #CumaSaatimeDokunma hashtagı altında paylaşılan bazı mesajlar;

Selim Demirkan;

Cuma Namazı saatine ders ve sınav koyan üniversite yönetimleri göreve çağıran Anadolu Gençlik Derneği tebrikler... #CumaSaatimeDokunma

Betül Darboğaz:

#CumaSaatimeDokunma hadi gençler birazda hayırlı işlere vesile olalım

Ceyhun Atay:

"Ey inananlar! Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah'ı anmaya koşun..." (Cuma/9) #CumaSaatimeDokunma

Üsame Ceran:

Cuma vaktine sınav istemiyoruz! Bu ülkede Din, vicdan özgürlüğü anayasada yalnız teorikte var olan bir maddeden ibaret #Cumasaatimedokunma !

Mehmet Akif Akkaya:

Tamam hadi cuma gününün tatil olmasını da istemiyoruz. Ama #CumaSaatimeDokunma

(kaynak haber7)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.