banner

Ali Kırca öğrencilerle buluştu
Ünlü haberci Ali Kırca, Okyanus Koleji Edebiyat Kulubü’nün hazırladığı 2’inci Kitap Okuma Günleri’nde öğrencilerle buluştu…

Kırca, çocukluğundan bugüne hayatından kesitler anlatırken, “Denizi görmeden ve yüzme bilmeden denizci, televizyonu görmeden haberci oldum” dedi…

Eğitim, Sosyal Sorumluluk, Öğrenci-Aile ilişkileri, Çevre ve Yardımlaşma gibi sayısız konuda her gün farklı projeler ve etkinlikler gerçekleştiren Okyanus Kolejleri, yine öğrencileriyle birlikte farklı bir projeye imza attı. Öğrencilerinin hayal dünyasını geliştirmek, onlara vizyon kazandırmak ve kültürlü birer yetişkin olmalarını sağlamak amacıyla, tüm şubelerde gerçekleştirilecek. Kitap Okuma Günleri, Bahçeşehir Kampüsü’nde ünlü haberci Ali Kırca’nın imza günü ile başladı.

Ali Kırca, öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşiye doğduğu ilçe Akşehir ile başladı. Kırca, “Nasrettin Hoca’nın memleketinde doğmak ve orada büyümek bana hayat boyu devam eden bir hoşgörü kazandırdı ve kişiliğimi biçimlendirdi” dedi. Hayatının rastlantılarla örülü olduğunu anlatan Ali Kırca, “Yüzme bilmiyordum hatta deniz bile görmemiştim ama denizci oldum, evimizde televizyon yoktu, tesadüfen TRT’nin eleman aradığını öğrendim, başvurdum ve televizyon görmeden haberci oldum” diye konuştu.

Ünlü haberciden itiraflar… Muammer Kaddafi ile gerçekleştiremediğim röportaj her zaman içimde bir ukde olarak kalacak…

Okyanus Kolejleri öğrencileriyle önce sohbet eden sonra da son kitabı “Vakitsiz Şarkılar”ı onlar için imzalayan Ali Kırca, merak edilen sorulara da cevap verdi. Ünlü haberci bir soru üzerine, gazetecilik hayatı boyunca içinde kalan tek röportajın Muammer Kaddafi olduğunu, çok kötü koşullar altında günlerce beklediğini ancak bir türlü röportajı gerçekleştiremediğini belirtti.

Okyanus Koleji Öğrencilerine “Hep hayallerinizin peşinden koşun, bir gün mutlaka yakalarsınız” tavsiyesiyle veda eden Kırca, kendisi için hazırlanan hediyeyi açtığında ise bir sürprizle karşılaştı. Öğrenciler ünlü haberci için kendi karikatürünü hazırlamışlardı. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.