banner

Böyle spor eğitimi görülmedi!
Tokat’ta atletizm antrenörü Abdullah Yılmaz, sabah uyanamadıkları için antrenmana geç kalan sporculara mesaj vermek için onları mezarlığa götürerek, “Öldükten sonra uyuyacak çok vaktiniz olacak” dedi

Tokat Belediye Plevnespor ve Gençlik Spor Kulüplerine atlet yetiştiren antrenör Abdullah Yılmaz, sabahları uyanamadıkları için antrenmanlara geç kalan sporcularına mesaj vermek amacıyla Erenler Mezarlığı'nın yolunu tuttu. Bir minibüsle sporcuları mezarlığa götüren Yılmaz, kabristanların arasında öğrencilerine farklı bir ders verdi.

Yılmaz, sporcuları sabah uyanamadıkları için antrenman yapmadıklarını, süreklik olmayınca da başarını yakalanamadığını belirterek, “Öldükten sonra uyuyacak çok vakitleri olacağını özellikle söylemek istedim. İdealleri için sabah akşam antrenman yapmaları gerektiğini bu yüzden ibret olması, mezarlıkta bunun sonunda ölüm olduğunu, hayat boyunca yaşadığımız süre içerisinde başarı yapacaksak fedakarlıklar yapmak gerekiyor. En basit fedakarlık her zaman kalktığımız saatten bir saat erken kalmanın bu başarıya götüreceği için mezarlığa getirdim” dedi.

Yabancı bir yazarın kitabından benzer bir uygulamadan etkilenerek böyle bir fikrin aklına geldiğini ifade eden Yılmaz, sporcuların idmanlarına düzenli gelmeleri için böyle bir uygulama yaptığı sözlerine ekledi. Genç atletlerden Damla Ağıt, bu uygulamanın hepsi için faydalı olacağını düşündüğünü ifade ederek, “Ölümü düşününce şuan buraya gelince hayatın değerini anladım. Yarından itibaren çift antrenmana başlayacağım tekrar. Sabahları erken kalkıyordum, okulum olduğu için biraz zorlanıyordum. Okulda artık bahane değilmiş burayı görünce, tekrar çalışacağım” diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.