banner

Kar altında eğitim devam ediyor
Yoğun kar yağışı nedeniyle 5 gündür okulların tatil edildiği Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, Şehit Yalçın Yatılı İlköğretim Okulu kar altında eğitim-öğretime devam ediyor.

karli okulBeytüşşebap’ta, bir haftadır etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle 5 gündür okullar tatil edilirken, ilçe merkezine 500 kilometre uzaklıkta bulunan Şehit Yalçın Yatılı İlköğretim Okulu eğitime devam ediyor. 1. katının tamamen karla kaplı olduğu okulda ders gören öğrenciler, soğuk havalara rağmen eğitimlerinden vazgeçmiyor. Okul personelleri, her gün biriken kar yığınlarını temizliyor.

Yatılı okulda kalan 330 öğrenci, haftalardır ailelerini göremediklerini, durumların iyi olduğunu ve öğretmenlerin fedakarca kendileriyle ilgilendiklerini kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.